Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
285 kez okundu
Kazan patlayan evden dram çıktı
Kazan patlayan evden dram çıktı
Elazığ'da dün gece kazan ve tüp patlaması sonucu tamamen yanarak kullanılmaz hale gelen evde 2'si felçli 8 kişilik ailenin yaşadığı ve ortada kaldıkları öğrenildi
10 Kasım 2017 17:15

Elazığ’da akaryakıtla çalışan kat kalorifer kazanının patlaması sonucu ev kullanılmaz hale gelirken, ikisi felçli 8 kişilik aile evsiz kaldı.
Olay, dün gece Akçakiraz beldesi Yeşilyurt Mahallesi Belediye Caddesinde bir müstakil evde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Seydi Akar'a (58) ait evin bahçesinde bulunan kat kaloriferi kazanı, henüz bilinmeyen bir nedenle patladı. Patlamanın etkisiyle evin çatısında bulunan bir piknik tüpü de patladı. Peş peşe yaşanan patlama sonucu evin bir bölümü yıkıldı, yangın çıktı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürürken, çatıda bulunan 3’ü büyük toplam 5 tüp dışarı çıkarılarak olası bir facianın yaşanmasını engelledi. Dumandan etkilenen 2 kişi ise ambulansla Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Patlama sırasında Akar'ın, evde bulunan felçli annesi Emine Akar (75) ve babası Mehmet Akar (84) ise aile bireyleri ve komşular tarafından son anda kurtarıldı.

"Evim yandı kül oldu"
Dün akşam kalorifer kazanında elektrik şartelinin patladığını ve evlerinin komple yandığını belirten Fethiye Akar (38) “2 tane yatalak hastam var. Çocuğum ve eşimde hasta. Evim kökten yandı kül oldu. Devlet büyüklerinden yardım istiyorum. Kışta geliyor ve soğuklar çöktü. Yatalaklarımı nereye bırakabilirim. Oğlum 2 kere ameliyat geçirdi. Eşim kalp krizi geçirdi. Ben onlarla çabalıyorum"dedi.
Kışın ortasında başlarına gelen olayla ortada kaldıklarını aktaran Akar," Ben ne yapacağım. 2 engellide evdeydi. Benle komşularımız çıkardı. Ne yapacağımı şaşırdım. Alev büyüdü ve kapıya çıktım. Hiçbir şeyi umursamadım. Yaşlılarımızı evden çıkarmaya uğraştım” şeklinde konuştu.
Evde 4’ü çocuk olmak üzere 8 kişi yaşadıklarını aktaran Akar, “ Kayınpederim Mehmet Akar’ın, belden aşağı tutmuyor. Kaynanam Emine Akar’ın da da sağ tarafı felç. İkisini de ben bakıyorum. İhtiyaçlarımı ben gideriyorum. Bir oğlumda iki kere ameliyat geçirdi. Eşimde mevsimlik işçi olarak çalışıyor”diyerek durumlarını aktardı.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
59 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
99 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
150 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
288 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
135 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
199 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
252 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
465 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR