Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
496 kez okundu
KADEM'den Kılıçdaroğlu'tepki
KADEM'den Kılıçdaroğlu'tepki
Elazığ Öğretmenevi önünde bir araya gelen KADEM Elazığ İl Temsilciliği, Kılıçdaroğlu’nun “Erkek işsizse, eve yeteri kadar para gelmiyorsa bu erkek de hıncını gelir karısından alır” sözlerine tepki gösterdiler.
28 Kasım 2017 16:21

Elazığ Öğretmenevi önünde bir araya gelen KADEM Elazığ İl Temsilciliği, Kılıçdaroğlu’nun “Erkek işsizse, eve yeteri kadar para gelmiyorsa bu erkek de hıncını gelir karısından alır” sözlerine tepki gösterdiler.

Kadınlar adına açıklama yapan KADEM Elazığ İl Temsilcisi Esra Soylu, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü arifesinde Kılıçdaroğlu'nun şiddeti meşru sayan ifadelerini hepimiz dehşet ve esef içinde izledik.” dedi.

“Şiddetin hiçbir gerekçesi, bahanesi ve açıklaması olamaz” diyen Soylu, KADEM olarak kadınlara yöneltilen cinsiyetçi politik dili reddediklerini belirterek Kılıçdaroğlu'nu kamuoyundan özür dilemeye davet etti.

CEHALETİNİ VE SAMİMİYETSİZLİĞİNİ ORTAYA KOYDU

Ülke siyasetinde rol oynayan, oynaması beklenen bir şahsın, kadına yönelik şiddetle mücadeleyi teşvik etmesi beklenirken, ucuz politik, gayeler güderek şiddeti meşrulaştıran sözler sarf etmesi asla kabul etmeyeceklerinin altını çizen Soylu, “Kılıçdaroğlu, Şubat 2015’te ‘İşsiz olan eşin, karısını dövebileceğini’ söyleyerek erkeği şiddete teşvik etmiş, 2016 yılında ‘Kadınlardan korkan birisine erkek denmez’ ifadeleriyle kadınları aciz gören zihniyetini gözler önüne sermişti. Biz bu dehşet ifadelerinin etkisinden kurtulamamışken dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı hakkında hiçbir ahlaki değer sisteminde karşılık bulmayan yakışıksız sözler sarf etmişti. 2017 yılının nihayetine geldiğimiz şu günlerde ise ‘Ekonomik sorunları olan erkeğin hıncını eşinden alabileceğini’ söyleyen Kılıçdaroğlu, şiddeti meşrulaştıran bu açıklamasıyla bir kez daha cehaletini ve samimiyetsizliğini ortaya koydu” dedi.

 

KADIN SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETMEYE DAVET EDİYORUZ

Kılıçdaroğlu’nu topluma faydalı rasyonel siyaset yaparak kadın sorunlarına çözüm üretmeye davet ettiklerini aktaran Esra Soylu şöyle devam etti: “Ana muhalefet liderinin söylemlerini, savunduğunu iddia ettiği değerler doğrultusunda iddia ettiği değerler doğrultusunda düzeltmek zarureti artık ivedilik kazanmıştır. Evrensel değerleri, kadının insan haklarını hiçe sayarak, sadece siyasi üstünlük ve hamle kazanmak adına şiddeti meşru gören izansızlık hali toplumsal şiddeti ve kutuplaşmayı körüklemektir. Toplumsal ayrışmayı körükleyen her türlü söylemin üretilmesi ve yayılması toplumsal ve siyasal barış açısından oldukça tehlikelidir. Bu söylemler bizi bir arada tutan toplumsal zeminin kaybolmasına da neden olmaktadır. Bu düşünceyle KADEM olarak kadınlara yönetilen cinsiyetçi politik dili reddediyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu’nun kadın sorunlarını siyasete malzeme etmekten vazgeçip meşum sözleri dolayısıyla kamuoyundan özür dilemeye, topluma faydalı rasyonel siyaset yaparak kadın sorunlarına çözüm üretmeye davet ediyoruz”

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GAZİŞEHİR
85 kez görüntülendi
SAMSUN-ELAZIĞ
76 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ÜMRANİYE
144 kez görüntülendi
Ç. RİZE-ELAZIĞ
249 kez görüntülendi
M.ANALİZ FİNAL
106 kez izlendi
Ç.RİZE 1-1 ELAZIĞ
327 kez izlendi
M.ANALİZ ALTIYAKA
492 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
466 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR