Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
263 kez okundu
Su ürünleri üretiminde ciddi bir artış oldu
Su ürünleri üretiminde ciddi bir artış oldu
Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Nevzat Birişik, Türkiye’de son 10 yılda su ürünleri üretiminde ciddi bir artışın olduğunu, Türkiye'nin kırmızı et ithal ettiğini ancak beyaz eti de ihraç ettiğini söyledi.
05 Aralık 2017 16:30

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından desteklenen Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından Uluslararası Rezervuar ve Göllerde Ağ Kafeslerde Balık Yetiştiriciliği Bölgesel Eğitimi düzenlendi. Eğitime Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Kırgızistan, Tacikistan, Ermenistan, Gürcistan, Kazakistan, Özbekistan, Ukrayna ve Türkmenistan ülkelerinden de 19 kursiyer katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Nevzat Birişik, Türkiye’de son 10 yılda su ürünleri üretiminde ciddi bir artışın olduğunu söyleyerek, “Ülkemiz bugün kırmızı et ithal ediyor ama beyaz eti ihraç ediyor. Burada önemli olan bunu sürdürebilir kılmak. Bundan bin yıl sonra durum ne olacak? Türkiye’nin başarısı bir tecrübedir ama hataları da bir tecrübedir. Biz dost ve kardeş ülkelerimizle tecrübelerimizi paylaşırken hatalarımızı da paylaşıyoruz. Bu sektör ülkemizde büyüyor ve ciddi bir istihdam oluşturuyor” dedi.
Programa Birişik’in yanı sıra, FAO Temsilcisi Atilla Özdemir, Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Kurum Müdürü Özkan Özbay, 9 ülkeden katılan 19 kursiyer ve davetliler katıldı.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GAZİŞEHİR
126 kez görüntülendi
SAMSUN-ELAZIĞ
107 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ÜMRANİYE
181 kez görüntülendi
Ç. RİZE-ELAZIĞ
288 kez görüntülendi
DUYURU
45 kez izlendi
M.ANALİZ FİNAL
74 kez izlendi
M.ANALİZ FİNAL
152 kez izlendi
Ç.RİZE 1-1 ELAZIĞ
372 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR