Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
227 kez okundu
Milletvekili Serdar, İHİK Başkanı seçildi
Milletvekili Serdar, İHİK Başkanı seçildi
AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu (İHİK) Başkanı seçildi.
06 Aralık 2017 13:42

AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu (İHİK) Başkanı seçildi. 
TBMM’de İHİK’in başkanlık seçimi yapıldı. Seçimde oy çokluğu ile AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar başkanlığa seçildi. Seçimin ardından Serdar, değerlendirmede bulundu.
Komisyonun insan haklarını korumaya yönelik çalışmalarıyla, hak ihlallerinin azaltılması ve önlenmesi konusunda ciddi katkılar sağladığını aktaran AK Parti Elazığ Milletvekili ve İHİK Başkanı Serdar,” Bizim Parlamentomuzda ilk 1990 yılında İnsan Hakları İnceleme Komisyonu kurumsal olarak faaliyete geçmiştir. Şahsen benim düşündüğüm bakış açısı olarak insana yönelik her türlü müdahalenin karşısında olmak, dik durmak, yerinde müdahaleleri yapmaktır. Sizinde bu anlayışta olduğunuza inanıyorum. Irkı, dini, dili, mezhebi ne olursa olsun insana insan gibi yaklaşmak ve bu düşünceyle buna yönelik müdahalelerin kurumsal veya bireysel müdahalelerin karşısında durmak, komisyon olarak rapor etmek ve bu sürece özellikle insanın hukukunun güvence altında olacağı bir iklim oluşturmaya katkı sağlamak hepimizin görevi”dedi. 
Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak yakın zamanda çok ciddi bir insan hakları ihlaliyle toplumsal olarak karşı karışa kalındığını anımsatan Serdar,” FETÖ’nün 15 Temmuz Hain darbe girişimiyle insanın canı, malı, sistemi tehdit altına sokulmaya çalışıldı. Ancak milletimizin cesareti, basireti, feraseti ile bu def edildi. Bununla ilgili yürüyen süreçte ülkemizde zorunlu olarak olağan üstü hal ilan edildi. Bu şartların getirdiği bir durum. Hükümet yetkililerinin de sık sık dile getirdiği konu. Olağanüstü hali biz devletimize ilan ettik, milletimize ilan etmedik. Dolayısı ile boyutu itibariyle bizi de ilgilendiren bu konuda insanların bireysel haklarının bir sıkıntı alanı oluşması söz konusuysa buna ilişkin değerlendirmelerimizi de hükümete ve ilgililere teklif etmek durumunda olabiliriz”şeklinde konuştu.
Özellikle son zamanlarda Avrupa ve ABD’de İslamafobi kavramı etrafında Müslümanlara saldırılarda ciddi anlamda insan hakları tehdidi olduğunun altını çizen Serdar,” Bunu da göz önünde bulundurmak lazım. Bundan sonra yapacağımız çalışmalarda daha proaktif pozisyon alıp, dünyada ve ülkemizde bu konuda yapılan ihlalleri yakın takip etmek, buna ilişkin raporlar düzenleyip çalışmalar yapmak, kurumlara ve kişilere önerilerde bulunmak olacaktır”diyerek sözlerini tamamladı.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
BALIKESİR-ELAZIĞ
60 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
111 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
212 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ESKİŞEHİR
367 kez görüntülendi
TELEFİNAL DENİZLİ
141 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
187 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
363 kez izlendi
M.ANALİZ
517 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR