Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
194 kez okundu
“470 Bin diplomalı sağlıkçı atanmayı bekliyor”
“470 Bin diplomalı sağlıkçı atanmayı bekliyor”
Merkezi Elazığ’da bulunan Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş Türkiye’de 470 Bin işsiz diplomalı sağlıkçı bulunduğuna dikkat çekerek, günümüzde sertifikalı sağlıkçıların türediğini bu durumun atanmayı bekleyen sağlıkçıları zor duruma soktuğunu söyledi.
22 Aralık 2017 16:40

Merkezi Elazığ’da bulunan Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş Acil Sağlık Hizmeti sunan Sağlık Personeli’nin insan hayatı için yaptıkları hizmetlerin karşılığının ödenemeyeceğini ve paramediklerin sorunlarının görmezden gelindiği söyledi.

Ümit Karataş, paramediklerin iş yoğunluğu had safhaya ulaştığını belirterek, şiddet,terör ve sıklıkla ambulans kazaları nedeniyle hayat kurtaran Paramedikler her vakaya gittiklerinde hayatlarından endişe eder hale geldiklerini anlattı.

Paramediklerin, görev alanları içinde yer almamasına rağmen hasta nakillerinde hekim görevi üstlendikleri ve şoförlük yaptıklarını ifade eden Karataş, zor şartlarda 7/24 acil sağlık hizmeti sunmaya çalışan, fiziksel olarak da yoğun güç harcayan paramediklerin ve ambulanslarda görev yapan sağlık personelinin, mali, sosyal ve özlük haklarında iyileştirmeler yapılması gerektiğini kaydetti.

 

SERTİFİKALI SAĞLIKÇILAR TÜREDİ

Türkiye’de 470 Bin işsiz diplomalı sağlıkçı bulunduğuna dikkat çeken Karataş, günümüzde sertifikalı sağlıkçıların türediğini dile getirerek, “Gittikleri birkaç aylık kurslarla sertifika alıyorlar ve Kamuda bile çalışabiliyorlar. Bugün hangi hastaneye giderseniz gidin mutlaka sertifikalı bir sağlıkçı bulacaksınız.” dedi.

Karataş açıklamasında, “Ambulanslarda çalışan paramedik personeli alımlarının mezun sayılarıyla orantılı ilerlemediğinden önümüzdeki yıllarda bu alanda ciddi bir meslek enflasyonu görülecektir. Yaklaşık 20 Bin paramedik mezunumuz var. Her ambulansa en az iki paramediğin olması gerektiği düşünüldüğünde istihdam ihtiyacı da rahatlıkla 20 bini buluyor. Fakat son atamalarla birlikte toplamda sadece 7 bin paramedik atandı.” ifadelerine yer verdi.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
İSTANBUL-ELAZIĞ
324 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ERZURUM
335 kez görüntülendi
ADANA-ELAZIĞ
513 kez görüntülendi
A. DEMİR-ELAZIĞ
510 kez görüntülendi
DETAY HABER KARNE
225 kez izlendi
M.ANALİZ SALIBABA
229 kez izlendi
TELEFİNAL
144 kez izlendi
M.ANALİZ ANIT
376 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR