Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
400 kez okundu
Batan gemide ismi geçiyordu
Batan gemide ismi geçiyordu
Batan gemide ismi geçiyordu, eşi sayesinde kurtulmuş
28 Aralık 2017 18:26

Şile açıklarında 1 Kasım’da 9 kişilik mürettebatıyla batan ‘Bilal Bal’ isimli kargo gemisinin makine yağcısı Elazığlı Sabri Yıldırım, hamile eşinin rahatsızlığından dolayı gemiden inmesi sayesinde olaydan kurtulduğu ortaya çıktı.

1 Kasım'da Gemlik limanından Karadeniz Ereğli limanına dökme demir taşıyan 78,5 metre boyunda “Bilal Bal” isimli kargo gemisi Şile açıklarında battı. Gemide 10 kişilik mürettebatın olduğu söylenmişti. 10 kişinin yer aldığı isim listesinde geminin makine yağcısı Sabri Yıldırım’ın ismi de geçiyordu. 1 çocuk babası 27 yaşındaki Yıldırım şuan 8,5 aylık hamile eşinin rahatsızlığından dolayı gemi batmadan 1 gün önce Elazığ’a dönmek için izne ayrılmıştı. Elazığ’a bilet bulamayan Yıldırım, izne ayrıldığı geceyi pansiyonda geçirdi. Yıldırım sabah uyandığında haberlerde geminin battığını ve kayıp listesinde kendi ismini gördü. Telefonda hamile eşi ile konuşan Yıldırım, iyi olduğunu söyledi. Eşi ise yakınlarının kendisini başsağlığı için aradığını dile getirdi.

Eşi Seren Yıldırım’ın olay gerçekleşmeden bir rüya gördüğünü belirten makine yağcısı Sabri Yıldırım, “Eşim gördüğü rüyadan dolayı çok korkmuştu. Eşim, ‘Ben bir rüya gördüm. Sen dalgalarla boğuşuyordun. Senin yardım isteme seslerin duydum’ dedi. Ben eşime iyi olduğumu söyledim. 31 Kasım tarihinde eşim beni aradı ve rahatsız olduğunu söyledi. Kayınvalidem de aradı ve bana bir an önce gelmemi eşimin yanında olmamı dile getirdi. Bir taraftan da çalışmaya mecburdum. Bir tane oğlum var ve eşim hamile. Ekmek parası için gitmiştim. Durumu gemidekilere ilettim. Onlar da anlayışla karşıladılar ve ailemin yanına gitmemi söylediler” dedi.

 

"HERKES ÖLDÜĞÜMÜ DÜŞÜNMÜŞ"

Olaydan bir gün önce hamile eşinin yanına gelmek için gemiden izin aldığını dile getiren Yıldırım, ”Elazığ’a dönmek için bilet aradım. Bilet bulamadım. Bilet bulamadığım için gemiye geri dönmeyi düşündüm. Gemidekiler 1 gün pansiyonda kal ve Elazığ’a git dediler. O gece demir alınacaktı. O gece pansiyonda kaldım ve sabah haberlerde olayı gördüm. Telefonumda herkes arıyordu. Bende şok oldum. Televizyonda kayıplarda benim ismim de geçiyordu. Çok korktum ve o ara eşim aradı. Eşime başsağlığı için arayanlar olmuş. Herkes benim öldüğümü düşünmüş. Seferde beni men etmedikleri için benim de ismim geçmiş. Keşke bunlar yaşanmasaydı. İş arkadaşlarımın cansız bedenleriyle karşılaşmak beni derinden sarstı. Şoke oldum. Hayatımda ölüm ve yaşam arasındaki en ince çizgiyi gördüm” ifadelerini kullandı.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
İSTANBUL-ELAZIĞ
324 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ERZURUM
335 kez görüntülendi
ADANA-ELAZIĞ
513 kez görüntülendi
A. DEMİR-ELAZIĞ
510 kez görüntülendi
DETAY HABER KARNE
225 kez izlendi
M.ANALİZ SALIBABA
229 kez izlendi
TELEFİNAL
144 kez izlendi
M.ANALİZ ANIT
376 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR