Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
138 kez okundu
MÜSİAD, 2018 yılı hedeflerini belirledi
MÜSİAD, 2018 yılı hedeflerini belirledi
MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun, Elazığ’da 2018 yılında 2. OSB’nin bitirilmesi, Hızlı Tren Projesi’nin gerçekleştirilmesi ve Güney Çevre Yolu’nun alt yapısının bitirilmesi gerektiğini söyledi.
09 Ocak 2018 16:52

MÜSİAD Elazığ Şubesi yönetim kurulu ve üyeleri bir araya gelerek 2017 yılını değerlendirmesinde bulundular, 2018 yılı hedeflerini belirlediler.

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun, önemli ve kazanımlı bir yılı geride bıraktıklarını belirterek, 2018 yılından ümitli olduklarını söyledi.

Hasan Uzun, 2017 yılında Türkiye’nin siyasi ve ekonomi alanında önemli mesafeler kat ettiklerini ve lider ülke konumuna geldiğini ifade etti.

Türkiye’nin Myanmar’da, Suriye’de, Irak’ta Sudan’da, Yemen’de, Filistin de Dünyanın birçok yerinde barışa ve insanlığa önemli katkılarda bulunduğuna dikkat çeken Uzun, ülkenin 2017 yılında üretim artışları ve ihracat artışları ile ekonomik alanda da hedeflediği noktalara hızla ilerlediğini anlattı.

2018 YILI İÇİNDE ÇÖZÜLMESİ GEREKİYOR

Hasan Uzun 2017 yılı içerisinde yaşanan enflasyonun ve borçlanmanın yükselmesi ve TL’nin değer kaybetmesi sorunlarının 2018 yılı içinde çözülmesi gerektiğini vurguladı.

Yeni yılda hizmet, sanayi, tarım ve inşaat sektörünün canlılığını sürdürmesini beklediklerini kaydeden Uzun, “Yatırımlardaki artışın sürmesi, reel sektörün ekonomiye olan güveninin sürdüğüne işaret etmesi bakımından da oldukça önemli bir gelişme olmuştur. Ekonomi yönetimi tarafından alınan ek tedbir ve teşviklerle üçüncü çeyrekte 4 ana faaliyet kolunda da genişleme gözlendi. Kredi Garanti Fonu (KGF) ile ekonomiye enjekte edilen ek kaynakların, vergi indirimlerinin ve ihracattaki canlanmanın büyümeyi harekete geçirdiği görülüyor. 2018 yılında da hizmetler, sanayi, tarım ve inşaat sektörünün canlılığını sürdürmesini bekliyoruz." dedi.

BİNA VE KONGRE MERKEZİ YAPMAK İSTİYORUZ

2018 yılında Milli Emlak Müdürlüğü tarafından MÜSİAD Elazığ Şubesine tahsis edilen arsaya kalıcı bir bina ve kongre merkezi kazandırmak istediklerini belirten Hasan Uzun, üyelerin ticaretinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla da, Sosyal Proje Hazırlanması konusunda gerekli çalışmalar yapacaklarını söyledi.

MÜSİAD olarak Teknokent Bünyesinde Teknolojik Yatırım Yapılması konusunda çalışmalara devam edeceklerini ve Geleneksel olarak düzenledikleri Ramazan İftar Programının bu yıl da düzenlemeyi planladıklarını belirten Uzun, “Görüldüğü üzere, bugün itibariyle Elazığ, Hükümetimizin Endüstriyel Park haritasında yer almamaktadır. Bu nedenle, Elazığ’ın dahil edilmesi başta merkezi konumu ile güvenlik avantajları olmak üzere diğer üretim avantajları, Savunma Sanayi, Tarım endüstrisi, Sağlık endüstrisi ve Nano Teknoloji savunularak, muhakkak suretle Hükümetimizin endüstriyel park haritasında yer alması gerektiği kanaatindeyim.” açıklamasında bulundu.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ALTINORDU-ELAZIĞ
27 kez görüntülendi
İSTANBUL-ELAZIĞ
326 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ERZURUM
341 kez görüntülendi
ADANA-ELAZIĞ
515 kez görüntülendi
DETAY HABER KARNE
233 kez izlendi
M.ANALİZ SALIBABA
233 kez izlendi
TELEFİNAL
156 kez izlendi
M.ANALİZ ANIT
381 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR