Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
208 kez okundu
Baskil ilçesine tekstil yatırımı
Baskil ilçesine tekstil yatırımı
Malatyalı işadamı Arif Şenkaya ile Elazığlı işadamı Celalettin Betedin ortaklığında kurulan Kilbas Trend Tekstil Kuyumculuk San.Tic. Ltd.Şti. tarafında Baskil ilçesinde tekstil yatırımı için süreç başlatıldı.
09 Ocak 2018 17:57

Malatyalı işadamı Arif Şenkaya ile Elazığlı işadamı Celalettin Betedin ortaklığında kurulan Kilbas Trend Tekstil Kuyumculuk San.Tic. Ltd.Şti. tarafında Baskil ilçesinde tekstil yatırımı için süreç başlatıldı. Şirket ortakları Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ederek destekleri için teşekkür ettiler.

 

YATIRIMLAR İLÇELER BAZINDA HIZ KAZANACAK…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Şenkaya ve Betedin’e hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, “Çok değerli işadamlarımız Arif Şenkaya ile Celalettin Betedin Baskil ilçemize yatırım kararı aldıktan sonra yapmış olduğumuz görüşmelerde ilçelerin teşvik yasası kapsamı dışında olması nedeniyle tereddüt etmiş ve başlatmış olduğumuz mücadelemizin beklenilmesini tavsiye etmiştik. Ancak bu süreç içerisinde yatırımcı kardeşlerimiz Odamıza kayıtlarını yaparak şirket kuruluşlarını gerçekleştirmiş ve yatırım yeri olarak Baskil’de gerekli ortamı oluşturmuşlardı. Aralık ayı sonlarında Cazibe Merkezleri Programı ile Teşvik Yasasının birleştirilerek, Cazibe Merkezleri kapsamında yer alan 23 ilin teşviklerde 6. Bölge desteklerinden istifade etmesi için yeni bir düzenleme başlatıldığı haberi bu girişimi hızlandırmıştır. İnşallah Ocak ayı içerisinde bu düzenlemenin yasal boyutları ile yayınlanmasını müteakip tüm ilçelerimiz ve OSB dışındaki işletmeler için yeni bir süreç başlayacaktır. Baskil ilçemizdeki bu tekstil yatırımı için Odamı tarafından İş Kur İl Müdürlüğüne gerekli müracaatlar yapılarak ilk etapta çalıştırılacak olan 150 kardeşimizin eğitim ve 6 aylık giderlerinin karşılanması sağlanmış ve bu konuda işletmeye çok büyük bir destek verilmiştir. İlçelerimizin en önemli sorunu olan iş alanlarının kısıtlı olması nedeniyle yoğun işsizliğin azaltılması için bu tür projelerin ve yatırımların hayata geçmesi çok büyük bir önem taşıyor. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimiz genelinde ve ilçelerimizdeki yatırımların artmasına yönelik girişimlerimizi artırarak devam ettireceğiz. Yatırımın başta işletme sahipleri olmak üzere Baskil ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

BAŞKAN ALAN HER ZAMAN YANIMIZDA OLDU…

Kilbas Trend Tekstil Kuyumculuk San.Tic. Ltd.Şti. kurucuları Arif Şenkaya ile Celalettin Betedin’de başkan Alan’a teşekkür ederek, “Sayın Başkanımızın yatırım sürecinde çok önemli destek ve teşviklerini gördük. Özellikle ilk aşamada işbaşı yapacak olan 150 personelin İş Kur desteklerinden istifade etmemizin önünü Sayın Başkanımız açmıştır. İnşallah kısa süre içerisinde istihdam sayımızı 1000 kişiye çıkarmayı planlıyoruz. Sayın Başkanımızın da ifade ettiği gibi Teşviklerde ilçelerimizin de 6. Bölge desteklerinden istifade etmesi halinde yatırımımızı çok daha kısa sürede büyütme ve daha fazla istihdam sağlama şansına sahip olacağız. Bu düşüncelerle destekleri için Sayın Başkanımıza teşekkür ediyor, yatırımın hayırlı olmasını diliyoruz” dediler. 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ALTINORDU-ELAZIĞ
27 kez görüntülendi
İSTANBUL-ELAZIĞ
326 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ERZURUM
341 kez görüntülendi
ADANA-ELAZIĞ
515 kez görüntülendi
DETAY HABER KARNE
233 kez izlendi
M.ANALİZ SALIBABA
233 kez izlendi
TELEFİNAL
156 kez izlendi
M.ANALİZ ANIT
381 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR