Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
386 kez okundu
Çarşı Esnafından Başkan Alan’a büyük ilgi
Çarşı Esnafından Başkan Alan’a büyük ilgi
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ve Yönetim Kurulu Üyesi F.Ahmet Yılmaz ilimizin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Çarşı Mahallesinde faaliyet gösteren işyerlerini ziyaret ettiler. Ziyarette Başkan Alan’a yoğun bir ilgi gösteren işletme sahipleri hizmetleri nedeniyle teşekkür ettiler.
11 Ocak 2018 15:06

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ve Yönetim Kurulu Üyesi F.Ahmet Yılmaz ilimizin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Çarşı Mahallesinde faaliyet gösteren işyerlerini ziyaret ettiler. Ziyarette Başkan Alan’a yoğun bir ilgi gösteren işletme sahipleri hizmetleri nedeniyle teşekkür ettiler.

 

GÖSTERİLEN SEVGİ VE İLGİYE İNŞALLAH LAYIK OLACAĞIZ…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan Çarşı esnaflarını Yönetim Kurulu Üyesi F.Ahmet Yılmaz ile birlikte ziyaret ederek, sorun ve beklentilerini dinlediklerini ifade etti. Başkan Alan değerlendirmesinde, “İlimizin en eski ticarethanelerinin bulunduğu bu bölgemizdeki işyerlerini ziyaret ederek üyelerimizle bir araya geldik. Gerçekten bize çok büyük bir sevgi ve ilginin olduğunu görüyoruz. Rabbim inşallah gösterilen bu ilgi ve sevgiye bizleri layık edecektir. Görev yaptığımız süre içerisinde gerek sektörel anlamda gerekse üyelerimizin bireysel sorunlarının çözümü için tüm imkanlarımızı seferber ederek çözüm üretmeye gayret gösterdik. Elbette biz talep makamıyız. Çözüm makamı ise yerel yönetimler yada merkezi hükümet. Bu anlamda biz hem yerel yönetimlerimizin hem de merkezi hükümetimizin çok önemli destek ve ilgisini gördük. Özellikle kredi noktasında çok büyük sorunlar yaşayan üyelerimizin bu sorunun çözümü için Odamız ve TOBB katkısı ile kullandırılan düşük faizli 10 milyon TL ve girişimlerimiz ve yoğun mücadelemiz neticesinde çok ciddi manada bütçesi artırılan KOSGEB destekleriyle sıfır faizli olarak 77 milyon TL kredi kullanılmasına öncülük ettik. Kredi Garanti Fonunun söylenti olmaktan çıkarıp Odamız bünyesinde faaliyete geçmesini sağlayarak ipotek ve teminat sorunu olan işletmelerimizin önünü açtık. Teşvik yasası, İŞGEM Projesi, İkinci OSB girişimlerimiz, Cazibe Merkezi Programı konusundaki hassasiyetimiz, yatırım girişimlerimiz ve iş dünyasının diğer tüm sorun ve beklentileriyle ilgili yaptığımız girişim ve çalışmalar üyelerimiz ve işdünyası tarafından yakından takip ediliyor. Bize gösterilen bu ilgi ve sevgi tamamen bununla ilgilidir. Allah (c.c.)’ın izniyle inşallah bu yıl içerisinde yapılacak Odamız seçimleri sonucunda daha da güçlenerek bu hizmetlerimizi katlayarak üyelerimizin ve ilimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz. Ben bu düşüncelerle henüz başında bulunduğumuz yeni yılın üyelerimiz için çok daha verimli olacağına inanıyor, en derin saygılarımı sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

 

KURUM VE KURULUŞLARIMIZIN ÖNCELİĞİ YEREL ESNAFLAR OLSUN…

Ziyaret esnasında Başkan Alan’a teşekkür eden, işletme sahipleri de Başkan Alan’ın girişim ve çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, “Sayın Başkanımızın iyi niyet ve samimiyetle çok yoğun bir şekilde bizim ve ilimiz için çalıştığını görmekteyiz. Sayın Başkanımızın bir çok platformda ilimizdeki kamu kurumları ile yerel yönetimler ile TOKİ inşaatları yapanların ürün ve hizmet alımlarında öncelikle yerel esnafı tercih etmesi çağrısını yürekten destekliyoruz. Ancak, Sayın Başkanımızın tüm bu girişim ve çağrılarına rağmen yerel esnaflardan alım yapılması zaten çok zor günler geçiren tüm esnafları daha da mağdur etmektedir. Biz bu konuda tüm ilgili kurumların daha hassas olmalarını diliyor, Sayın Başkanımıza da bizlere vermiş olduğu destek ve ilgisi nedeniyle teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular. 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GAZİŞEHİR
153 kez görüntülendi
SAMSUN-ELAZIĞ
120 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ÜMRANİYE
199 kez görüntülendi
Ç. RİZE-ELAZIĞ
307 kez görüntülendi
DUYURU
75 kez izlendi
M.ANALİZ FİNAL
105 kez izlendi
M.ANALİZ FİNAL
179 kez izlendi
Ç.RİZE 1-1 ELAZIĞ
404 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR