Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
259 kez okundu
Alpay, Azerbaycan'a gitti
Alpay, Azerbaycan'a gitti
Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde düzenlenen ‘26 Şubat 1992 Hocalı Katliamını Anma Proğramı’na onur konuğu ve konuşmacı olarak katıldı.
22 Şubat 2018 19:14

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde düzenlenen ‘26 Şubat 1992 Hocalı Katliamını Anma Proğramı’na onur konuğu ve konuşmacı olarak katıldı.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Alev Ofluoğlu konferans salonunda gerçekleştirilen programda Türkiye ve Azerbaycan’ dan milletvekilleri, KKTC Meclis Başkan Yardımcısı, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü ve bir çok üst düzey katılımcı hazır bulundu.

Bakan Yardımcısı Alpay, konuşmasında Azerbaycan topraklarının beşte birinin halen Ermenistan'ın işgali altında olduğunu, bir milyonu aşkın Azerbaycanlı’nın yerlerinden edilmiş durumda olduğunu belirterek, Ermenistan'ın çeyrek asra yakın bir süredir işgal ettiği Azerbaycan topraklarından bir an önce çekilmesi gerektiğini ifade etti.

“Bizler iki ayrı devlet olsak da tek milletiz” diyen Alpay, “Her zaman olduğu gibi, önümüzdeki dönemde de bu haklı davada Türkiye olarak Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile Hocalı katliamında hayatını kaybeden Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah'tan bir kez daha rahmet diliyor, kederli ailelerine ve tüm Azerbaycan halkına başsağlığı dileklerimizi sunuyorum.” İfadelerini kulandı.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay’ a ‘Türk Dünyasına Hizmet Ödülü’ nün verildiği anma töreni Türk ve Azeri birçok televizyon kanalından canlı yayınlandı.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GAZİŞEHİR
200 kez görüntülendi
SAMSUN-ELAZIĞ
156 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ÜMRANİYE
238 kez görüntülendi
Ç. RİZE-ELAZIĞ
353 kez görüntülendi
DUYURU
147 kez izlendi
M.ANALİZ FİNAL
174 kez izlendi
M.ANALİZ FİNAL
232 kez izlendi
Ç.RİZE 1-1 ELAZIĞ
459 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR