Ulaş'tan Vali Zorluoğlu’na Ziyaret
19 Nisan 2017 17:15
Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş ve Oda Yönetim Kurulu üyeleri Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundular.

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş ve Oda Yönetim Kurulu üyeleri Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundular.

Ziyarette KOSGEB faizsiz kredi kullanmaya hak kazanan esnafların bankalarda sıkıntı yaşmasının ardından Murat Zorluoğlu’nun öncülüğünde yapılan toplantıda esnafların mağduriyetinin girilmesi dolayısıyla Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’na teşekkür etti.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Ulaş, Esnafların sorunları çözümünde her zaman Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’nu esnafların yanında yer aldığını ifade ederek “Değerli Valimiz bizleri kabul ettiği için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Devletimizin esnaflarımıza verdiği KOSGEB faizsiz kredilerde esnaflarımız bankalarda çok büyük sıkıntılar yaşıyorlardı. Valimizin öncülüğünde yapılan toplantıda bu mağduriyet giderildi. Ben bu mağduriyetin giderilmesinde çok büyük emeği olan Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde işletme teşvikleri, borçların yeniden yapılandırılmasına ve sicil affına kadar çeşitli alanlarda düzenlemeler getiren torba yasanın kabul edilerek yürürlüğe girmesi esnafın yüzünü güldürdü. Sicil affının yürürlüğe girmesi esnafımızı çok rahatlatacak. Çünkü esnaflarımız geçmiş dönemde çeşitli nedenlerle sicilleri bozulmuştu. Sicillerinin bozuk olması nedeniyle esnaflarımız bankalarda yürütmüş oldukları işlemleri gerçekleştiremiyorlardı. Bu durum birçok esnafımızı mağdur ediyordu. Bu olumsuz durum giderildi. Yasada emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Odam adına bizleri kabul eden Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’na şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 
Bu haber, Elazığ Kanal 23 Haber - http://www.kanal23.com sitesinden alınmıştır.