Yük treni devrildi: 2 makinist hayatını kaybetti
05 Ağustos 2017 02:49
Elazığ'da bir yük treninin devrilmesi sonucu 2 kişi hayatını kaybetti.

 Elazığ'da bir yük treninin devrilmesi sonucu 2 kişi hayatını kaybetti. 

Kaza, Baskil ilçesine bağlı Aydınlar mevkisinde meydana geldi.Edinilen bilgiye göre, Elazığ'dan Malatya'ya seyir halinde olan 5349 sefer sayılı yük treni henüz bilinmeyen bir nedenden raydan çıkarak devrildi. Kazada, 2 makinist hayatını kaybetti. 

Edinilen bilgiye göre, 5349 sefer sayılı yük treni Elazığ'dan Malatya'ya giderken henüz bilinmeyen bir nedenden raydan çıkarak devrildi. Kazada, Trende bulunan 2 makinist hayatını kaybetti. Makinistlerin Mehmet Kirkin ve Sergen Ayverdi olduğu belirlendi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü (TCDD), Elazığ’dan Malatya istikametine giden trenin devrilmesi soncu meydana gelen kazada trende görevli 2 makinistin hayatını kaybettiğini açıkladı. 
TCDD’den yapılan yazılı açıklamada, “Bugün Elazığ’dan Malatya istikametine gitmekte olan 53049 sefer sayılı yük treni, saat 19.40’da Şefkat Baskil istasyonları arasındaki seyri sırasında henüz bilinmeyen bir nedenle raydan çıkarak devrilmiştir. Kazada trende görevli 2 makinist personelimiz hayatını kaybetmiştir. Konuyla ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır” denildi. 


Bu haber, Elazığ Kanal 23 Haber - http://www.kanal23.com sitesinden alınmıştır.