Adaletsiz kadırımın adaletsiz direği
15 Ağustos 2017 14:03
Şehrin düzenini bozan elektrik direklerinin kaldırılması ve adaletsiz kaldırım çalışmalarıyla ilgili talepte bulunulmasına rağmen çalışmayla ilgili bir ilerleme sağlanamadı.

Şehrin düzenini bozan  elektrik direklerinin kaldırılması ve adaletsiz kaldırım çalışmalarıyla ilgili talepte bulunulmasına rağmen çalışmayla ilgili bir ilerleme sağlanamadı.

Elazığ Belediyesi tarafından Cumartesi Pazarı olarak bilinen Şehit Onbaşı Adnan Aksakal Caddesinde kaldırım çalışması başlatılmasının ardından çalışmaların ortasında kalan elektrik direklerinin neden kaldırılmadığı merak konusu oldu.

Cumartesi Pazarında yapılan kaldırım çalışmalarına esnaflar ve vatandaşlar büyük tepki gösteriyor.

Caddenin bir yönündeki kaldırım sadece 1,5 metre, diğer bir yönündeki kaldırım ise yaklaşık 7 metre…

Esnaflar, kaldırımlarda yapılan adaletsizliğe bir anlam veremezken yetkililerden ise sorulan cevaplara sessiz kalmamaları gerektiğini ifade ediyorlar.

Kaldırım adaletsizliğinin yanında yolun ortasında kalan direklerin de Dünyada eşi benzerine çok az rastlanacak bir durum olduğunu belirtiyorlar.

Vatandaşlar, direkler neden kaldırılmıyor? Sorusunu yetkililere soruyor.

Şehit Onbaşı Adnan Aksakal Caddesindeki çalışmalar belirsizliğini korurken, caddenin kaldırımlarındaki adaletsizlik düzeltilecek mi? Çalışmaların ortasındaki elektrik direkleri kaldırılacak mı? Sorularının cevaplarını vatandaşlar çalışmalar bittiği zaman alacak. 

Bu haber, Elazığ Kanal 23 Haber - http://www.kanal23.com sitesinden alınmıştır.