Amatör Evi’nin ihalesi yapıldı
11 Eylül 2017 17:41
Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından bir süredir takibi yapılan ve tüm spor taban birliklerini bir çatı altında birleştirmeyi planlayan “Amatör Evi” Projesinin ihalesi yapıldı.
 İlimizde tüm spor taban birliklerini bir araya getirecek ve Amatör Spor branşlarına ev sahipliği yapacak olan “Amatör Evi” projesi ihalesi gerçekleştirildi.
Geçtiğimiz hafta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde yapılan ve Komisyon Başkanlığı’nı İl Müdürü Sedat ACAR’ın gerçekleştirdiği proje ihalesi tamamlanırken, 15 gün içerisinde yapılacak incelemeler ve itiraz süresinin dolmasıyla birlikte temel kazma ve temel atma işlemlerinin başlayacağı bildirildi.
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI, ihalenin beklenenden daha verimli sonlandırıldığını ve iki hafta içinde artık projenin alt yapı çalışmalarına başlanacağını söyledi.
Bu projenin ilimiz sporu
adına çok önemli olduğuna dikkat çeken Başkan ŞERİFOĞULLARI, federasyon olarak titizlikle ve şeffaf bir anlayışla süreci takip ettiklerini ve artık amatör kulüplerin tek çatı altında toplanmasının mümkün olacağını söyledi.
Bu tür projelerin hayata geçmesinin bir hayli zaman aldığını da ifade eden Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI, hızlı ve akıcı bir şekilde işlemleri Spor Bakanlığı ve Genel Müdürlük düzeyinde takip edildiğini de kamuoyuna aktardı.
Bittiği zaman içinde idari merkezler,  konaklama alanları, konferans salonları, kongre merkezi, kantin ve kafeterya ile lokal gibi sosyal alanların olacağını belirten ŞERİFOĞULLARI, mimari açıdan da yıllar boyunca Amatör Kulüplere hizmet edecek bir eserin oluşacağını belirtti.
ŞERİFOĞULLARI açıklamasının sonunda ise bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen başta Elazığ Milletvekilleri olmak üzere, Gençlik Spor Bakanlığı’na, Genel Müdürlüğü’ne, Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’na ve proje süreci boyunca her zaman yanlarında olan Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat ACAR ve Müdürlük çalışanlarına teşekkür etti.

Bu haber, Elazığ Kanal 23 Haber - http://www.kanal23.com sitesinden alınmıştır.