Gakgoş, İstanbul’da 4 golle turladı
20 Eylül 2017 15:07
Ziraat Türkiye Kupası Maçı'nda deplasmanda rakibini 4-2 mağlup eden Elazığspor tur atladı...
Elazığspor’da tur sevinci yaşanıyor…
Ziraat Türkiye Kupası 3. Kademe Maçı'nda deplasmanda Sancaktepe Belediyespor ile karşılaşan Elazığspor, normal süresi 2-2 bite müsabakanın uzatma bölümlerinde bulduğu gollerle rakibini 4-2 mağlup eden kupanın dışına itti.
Elazığspor’u galibiyete taşıyan goller; Kadir BEKMEZCİ,
Mertan, Serkan ve Eren’den geldi.
Saat 15.30’da Maletepe Hasan Polat Stadyumu’nda oynanan müsabakaya;
. Ahmet Sabri FENER, Serkan KURTULUŞ, Sezgin COŞKUN, Ali Fırat OKUR, Emre ÖZTÜRK, Murat KAYALI, Kadir BEKMEZCİ, Eren ÇİNKILINÇ, Ahmet ARAS, Berk YILDIZ ve Lucio MARANHAO tertibi ile başlayan Elazığpsor’da, 66.Dakikada Kadir TAŞOĞLU-Ahmet ARAS, 80.Dakikada Mertan Caner ÖZTÜRK-Murat KAYALI ve 112.Dakikada ise Mehmet YİĞİT-Lucio MARANHAO değişiklikleri yapıldı.
Müsabakanın ilk yarısı golsüz eşitlikle sona erdi.
İkinci yarıya baskılı başlayan Elazığspor, 51.Dakikada Kadir BEKMEZCİ’nin penaltıdan attığı golle 1-0 üstün duruma geçti.
Ev sahibi ekip bu gole 59.Dakikada Gökhan LEKESİZ ile cevap vererek skoru eşitledi.
Bu golden sonra oyunda üstünlük kuran Sancaktepe Belediyespor, 72.Dakikada Hamza KÜÇÜKKÖYLÜ ile bir gol daha bularak Elazığspor karşısında 2-1 üstün duruma geçti.
88.Dakikada  gelişen Elazığspor atağında, oyuna sonradan dahil olan Mertan Caner ÖZTÜRK’ün golüyle skora yeniden denge geldi ve maçın normal süresi 2-2’lik eşitlikle tamamlandı.
Uzatma bölümlerine sahaya tecrübesini yansıtan Elazığspor, 96.Dakikada Serkan, 12.Dakikada ise genç futbolcusu Eren ÇİNKILIÇ’ın attığı gollerle karşılaşmadan 4-2 galip ayrılarak rakibini kupa dışına iterken, adını 4.Tur’a yazdırmayı başardı.

Bu haber, Elazığ Kanal 23 Haber - http://www.kanal23.com sitesinden alınmıştır.