Elazığspor, SEGBEFIA dosyasından kurtuldu!
05 Ekim 2017 18:47
Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat KARATAŞ, Ankara’da devam eden Elazığ Tanıtım Günleri’nde Televizyonumuz Kanal 23’e önemli açıklamalarda bulundu. FIFA’daki SEGBEFIA dosyasını kapattıklarını belirten Başkan KARATAŞ, kesilen elektrikler konusunda ise AKSA’nın bu tutumundan bir an evvel vazgeçmlerini istedi.

Ankara’da devam eden Elazığ Tanıtım Günleri’ne katılan Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat KARATAŞ, televizyonumuz Kanal 23’e özel açıklamalarda bulundu.
Kulüp tesisleri ve Atatürk Stadyumu’nun elektriklerini kesen AKSA’nın bu gücü nereden aldığını bilmediklerini kaydeden Başkan KARATAŞ, “Bu tutumlarından bir an evvel vazgeçmelerini istiyoruz” dedi. İlimizde 7 adet barajın bulunmasına rağmen kendi takımına elekrtik veremeyen bir sistem bulunduğunu kaydeden Başkan KARATAŞ, AKSA'nın Elazığ'daki müdürüne tepki gösterdi.
Kesilen elektrik tekrar açılması konusunda İlimiz Milletvekilleri Ömer SERDAR ve Ejder AÇIKKAPI'nın da girişimlerde bulunduğunu aktaran Başkan KARATAŞ, mevcut borcun 1-2 yıllık bir borç olmadığ ve geçmişten buyana gelen bir borç olduğunu söyledi.

Cengiz İnşaat’ın yaptığı 500 Bin TL’lik yardımı Elazığspor’un FIFA’daki SEGBEFIA dosyası için kullandıklarını ve geçtiğimiz Pazartesi günü itibariyle bu dosyanın kapandığını kaydeden Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat KARATAŞ, yönetim kurulu olarak her ay 4 Milyon 500 Bin TL borç ödediklerini kaydetti.
Kamuoyunda, Cengiz İnşaat'tan gelen 500 Bin TL'nin neden elektrik borcu için kullanılmadığı yönündeki eleştirilere sert tepki gösteren Başkan KARATAŞ, "Ben bu klüp küme düştükten sonra elektrikleri açtırsam ne olacak açtırmasam ne olacak" dedi.


Bu haber, Elazığ Kanal 23 Haber - http://www.kanal23.com sitesinden alınmıştır.