Olaylar sonrası harekete geçildi
14 Kasım 2017 18:49
Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan yapılan yazılı açıklamada, son haftalarda yaşanan istenmeyen olaylar nedeniyle gerekli tedbirlerin alınacağı bildirildi.
İlimiz 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nde son haftalarda yaşanan saha olaylarının ardından Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.
Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Osman AKARSU imzasıyla yapılan açıklamada, 1. Amatör Küme Futbol Ligi’nde yaşanan istenmeyen olaylardan duyulan üzüntü dile getirilerek,  sonraki haftalarda kimsenin mağdur edilmemesi adına Cumhuriyet Savcılığı ile yapılacak görüşmelerde, yaptırımların daha ağırlaştırılması konusunda çalışılacağı kaydedildi.
Yapılan açıklamada, istenmeyen olayların yaşanmaması için kulübedeki teknik adamlara da  büyük görevler düştüğü ifade edilirken, “Tüm antrenörler, sahada veya saha dışında da sporun centilmenlik ve kardeşlik olduğu ruhunu öğrencilerine yansıtmalıdırlar” denildi.
Açıkalamda,  Sporda şiddet yasasının Türk sporuna faydalı olmak için çıkarıldığı belirtilirken, bu konuda herkesin güvenlik güçlerine yardımcı olması gerektiği ifade edildi.
Öte yandan, Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Osman AKARSU imzasıyla yapılan açıklamada, spor sahalarında kamera sistemi uygulanması konusunda da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile çalışmaların devam ettiğini ve sürecin hızlandırılacağı belirtildi.

Bu haber, Elazığ Kanal 23 Haber - http://www.kanal23.com sitesinden alınmıştır.