KALPAR: "Hedefimiz ilk 6"
10 Ocak 2018 17:22
Antalya kampında açıklamalarda bulunan Elazığspor Teknik Direktörü Hüseyin KALPAR, sezonu ilk 6 içerisinde bitirmeyi hedeflediklerini söyledi. KALPAR, devre arasında transfer yapmanın zor olduğunu kaydederken, defansif ve ofansif anlamda ihtiyaçları olduğunu belirtti.
 TFF 1. Lig’de Play-Off mücadelesi veren Elazığspor’da Teknik Direktör Hüseyin KALPAR, Antalya kampında açıklamalarda bulundu. Antalya’nın devre arası kampı için çok iyi bir yer olduğunu belirten KALPAR, “Bu mevsimde Türkiye’deki tüm takımlar burada, Avrupa’dan da gelenler var. Bu dönemde çok iyi bir iklime sahip. Her sene olduğu gibi burada kamp dönemini geçiriyoruz. İkinci yarıya hazır olmak için iyi bir çalışma içindeyiz. Oyuncuların da istekli çalışmalarından çok memnunum ve eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz. İkinci yarıya iyi bir takım olarak, kazanan takım hüviyetinde olarak başlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.
Ligdeki hedefleri ile ilgili değerlendirmeler de yapan KALPAR, “Şu anda 23 puandayız. İlk 6’ya çok yakınız ve çok az puan farkı var. 1 maçlık puan farklarıyla devam ediyor lig. Tüm takımların hedefi ilk 6 sıra. Bizim de böyle bir hedefimiz var ve bu hedefe gitmek için iyi takım olmamız lazım, kazanan takım olmamız lazım, kaliteli takım olmamız lazım. Bunları yapabilmek için de eksiğimiz olan mevkileri temin etmemiz gerekir diye düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
“Devre arasında transfer yapmak zor”
Takıma takviye yapmak için çalışmalarının olduğunu da dile getiren Hüseyin KALPAR, “Defansif ve ofansif anlamda ihtiyaçlarımız var. Bunu gidermek için başkan ve yönetim kurulumuz büyük bir çalışma içinde. Bizler de elimizden gelen çalışmayı yapıyoruz. Ama kolay olmuyor. Çünkü bu mevsimde oyuncu almak hem ekonomik olarak hem de futbolcu anlamında kolay olmuyor. Oynamayan oyuncu almak mecburiyetinde kalıyorsun ve ne kadar verim vereceğini bilmiyorsun. Ya da istiyorsun, Elazığ’a gelmem diyen çıkıyor. Ya da ekonomik olarak uymuyor. Bunları topladığınızda ister istemez negatif durumlarla karşılaşıp istediğiniz oyuncuyu alamayabiliyorsunuz” dedi.

 
Bu haber, Elazığ Kanal 23 Haber - http://www.kanal23.com sitesinden alınmıştır.