Ferhat CANPOLAT’tan büyük başarı
07 Şubat 2018 20:20
Niğde’de düzenlenen Genç Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda mücadele eden Elazığlı boksörümüz Ferhat CANPOLAT Türkiye 2.’si olarak önemli bir başarıya imza attı.
 Türkiye Boks Federasyonu tarafından 29 Ocak-5 Şubat 2018 tarihleri arasında Niğde’de düzenlenen Genç Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda mücadele eden ilimiz sporcusu Ağır Siklet Boksörü Ferhat CANPOLAT Türkiye 2.’si olarak büyük bir başarıya imza attı.
Toplam 560 sporcunun mücadele ettiği Genç Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda Kırşehir, Eskişehir, İstanbul-Beşiktaş ve Trabzon temsilcilerini yenerek finale çıkan Ağır Siklet Boksörümüz Ferhat CANPOLAT, finalde ise Bursalı rakibine mağlup olarak gümüş madalya almaya hak kazandı.
Boks İl Temsilcisi Dr. Kubilay ŞENBAKAR şampiyonayla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, ilimizin son yıllarda boks sporunda önemli bir ivme kazandığı kaydederek, Boks Federasyonu olarak sporcu ve antrenörlerin her zaman yanında olacaklarını belirtti ve Ferhat CANPOLAT ile Antrenörü Orhan AYDIN’ı tebrik etti.
Bu haber, Elazığ Kanal 23 Haber - http://www.kanal23.com sitesinden alınmıştır.