Hikaye yarışması düzenlenecek
11 Şubat 2018 16:06
Elazığ’da düzenlenecek Dede Korkut Hikâye Yarışması’nda, ilk kategoride derecede girenlere altın, ikinci kategoride dereceye girenlere ise 10 Bin TL ödül verilecek.

Elazığ Belediyesi ve Bizim Külliye Dergisi işbirliği ile Elazığ’da uluslararası katılımlı 1. Dede Korkut Hikâye Yarışması gerçekleştirilecek.

Başvuruların başladığı yarışmada katılımcılar eserlerini 30 Haziran 2018 tarihine kadar ulaştırabilecekler. 

İki kategoride yapılacak yarışmanın ilk kategorisi Elazığ genelinde orta öğrenim öğrencilerine yönelik olacak. Bu kategoride derece alanlara bir tam, bir yarım, bir çeyrek altın ödül verilecek. Yine bu kategoride 10 mansiyon ödülü bulunuyor.

İkinci kategori ise her yaştan vatandaşın katılımına açık, serbest içerikli ve toplam 10 Bin TL ödüllü olacak. Yarışmanın jürisinde ise Nazım Payam, Necip Tosun, Bahtiyar Aslan, Şerif Aydemir, Necati Kanter, Cemil Turgut ve Mahmut Bahar bulunuyor.

Yarışmada dereceye giren hikayeler Bizim Külliye dergisinde de yayımlanacak. 

Yarışması Düzenleme Kurulu adına bir açıklama yapan Proje Koordinatörü Nazım Payam şunları söyledi: “İki kategoride yapılacak olan yarışmanın 1. kategorisi Elazığ ilinde ortaöğrenim öğrencileri içindir. 2. kategorisi ise Türkiye ve Türkiye dışındaki bütün hikâyecilere açıktır.Yarışmanın, edebiyatımıza güçlü hikâyeci ve hikâyeler kazandırma yolunda önemli bir adım olacağı düşünmekteyiz.Yarışma, geleneksel hikâyemizi yaşatma ve hikâyeciliğimiz adına bir adım atma amacını taşımaktadır. Yarışmayla yeni hikâyecilerin yetişmesine vesile olma imkânı da bir bakıma sağlanmış olacaktır. Yarışmamızın konusu serbesttir, Türkiye Türkçesiyle kaleme almak şartıyla yurt içinden ve yurt dışından herkes katılabilir.Eserlerin son teslim tarihi 30 Haziran 2018 olup sonuçlar Eylül 2018’deaçıklanacak, yine Eylül ayı içerisinde ödül takvimi duyurulacaktır. Yarışmamızın diğer detayları ve şartname, teslim adresi ve iletişim bilgileri Elazığ Belediyesi ve Bizim Külliye Dergisi web sayfasında yer almaktadır”

Bu haber, Elazığ Kanal 23 Haber - http://www.kanal23.com sitesinden alınmıştır.