Bu ayıp bize yeter!..
12 Mart 2018 17:22
İlimizi Diyarbakır’da düzenlenen Liselerarası Basketbol Bölge Şampiyonası’nda temsil eden Mehmet Akif ERSOY Lisesi, tüm rakiplerini mağlup ederek Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge şampiyonu oldu. Öte yandan Şampiyon takımımıza araç dahi tahsis edilmemesi ise büyük tepki topladı.
Diyarbakır’da düzenlenen Liselerarası Basketbol Bölge Şampiyonası’nda mücadele eden Mehmet Akif ERSOY Lisesi, tüm rakiplerini mağlup ederek, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge şampiyonu oldu.
Turnuvadaki ilk maçında Siirt temsilcisini 80-40,  ikinci maçında Gaziantep temsilcisini ise 78-43 mağlup ederek Final’de Batman temsilcisiyle karşılaşan Mehmet Akif Ersoy Lisesi, bu maçı ise 88-66 galip tamamlayarak şampiyon oldu.
Temsilcimiz, bu sonucun ardından Turkiye Yarı Finalleri’nde mücadele etmeye hak kazandı.
Final maçının ardından değerlendirmelerde bulunan Antrenör Fatih BOZKURT, namağlup şekilde şampiyon olduklarını fakat ilimizi gururla ve onurla temsil eden bu çocuklara kimsenin sahip çıkmadığını ve kendilerine araç bile tahsis edilmediğini söyledi.
Beden Eğitimi öğretmeni ve takım antrenörünün kendi ceplerinden takıma sahip cıktıklarını ifade eden BOZKURT, 5-9 Nisan tarihlerinde Kahramanmaraş’a gidecek takımlarının karşısındaki en büyük rakibin şu anda maddi imkansızlıklar olduğunu söyledi.

Bu haber, Elazığ Kanal 23 Haber - http://www.kanal23.com sitesinden alınmıştır.