Alpay, İran Savunma Bakan Yardımcısını ağırladı
13 Mart 2018 17:56
Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, İran Savunma Bakan Yardımcısı Tuğ General Mohammed Ehedi’yi makamında ağırladı.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, İran Savunma Bakan Yardımcısı Tuğ General Mohammed Ehedi’yi makamında ağırladı.

Yapılan ikili görüşmede Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, İran’ı değerli bir dost ve bölgenin istikrarı için bir ortak olarak gördüklerini belirterek, özellikle son on beş yılda Türkiye’nin İran ile dostça ve kardeşçe ilişkiler yürütmeye önem verdiğini söyledi.

Heyetler arası görüşmede ise Bakan Yardımcısı Alpay, İran ile yürütülen ilişkilerin önemini vurgu yaptı.

Görüşmede Zeytin Dalı Harekatına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Alpay, “Harekatın amacı çok açık ve nettir; Amaç, sınırımıza yönelik tehditin ortadan kaldırılması ve bölgenin güvenli hale getirilmesidir. Bu harekat, aynı zamanda Türkiye’ nin ulusal güvenliği bakımından hayati önem arz eden bu bölgede, herhangi bir terör örgütünün varlığına ve Suriye halkının iradesi hilafına seyredecek tek taraflı gündemlere rıza göstermeyeceğinin de somut bir göstergesidir.” dedi.

Bakan Yardımcısı Alpay ayrıca, yürütülen harekatın terör ve teröristlerin bölgeden temizleninceye dek süreceğini belirtti ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün esas alınarak harekata devam edildiğinin de altını çizdi.

 
Bu haber, Elazığ Kanal 23 Haber - http://www.kanal23.com sitesinden alınmıştır.