• Dolar
  7.6403
 • Euro
  8.8945
 • G. Altın
  457.18
 • T. Altın
  3112.2

Kahramanmaraş'ta arazi anlaşmazlığı yüzünden çıkan tartışma sonrası babası tarafından öldürülen oğlu ve gelini son yolculuğuna uğurlandı.

Kahramanmaraş'ta petshop işi yapan Adem Maraşlı (29), eşi Meryem Maraşlı (34), dün gece arazi meselesini konuşmak üzere baba Dursun Maraşlı ile bir araya geldi. Konuşma önce tartışmaya ardından da kavgaya döndü. Kavga sırasında baba Dursun Maraşlı, oğlu ve gelinini öldürdü.

Cinayet sonrası jandarmayı arayıp, ‘Oğlumu ve gelinimi öldürdüm, beni tutuklayın’ diyen baba Dursun Maraşlı jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

 

 

'KREDİ BORÇLARINI ÖDEMEK İÇİN ARAZİYİ SATMAK İSTEDİ'

İddiaya göre baba Dursun Maraşlı, bankadan çektiği kredi borcunu ödeyemeyeceği için oğluyla konuştu ve arazilerinden bir kısmını satmak istedi. Oğlu da buna karşı çıktı.

Babası tarafından öldürülen Adem Maraşlı için Onikişubat ilçesi Döngele Mahallesi camisinde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze töreninde Adem Maraşlı’nın kardeşleri ayakta durmakta güçlük çekti.  

 

 

Maraşlı’nın cenazesi mahalle mezarlığına defnedildi. Adem Maraşlı’nın eşi Meryem Maraşlı ise Kahramanmaraş Şeyh Adil Mezarlığında toprağa verildi. Adem ve Meryem Maraşlı'nın çocuklarının olmadığı öğrenildi.