• Dolar
  6.8182
 • Euro
  7.5802
 • G. Altın
  379.83
 • T. Altın
  2577.9

TÜBİTAK tarafından Elazığ’da düzenlenen etkinlikler devam ediyor. 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı kapsamında, Akçakiraz Ortaokulu bahçesinde bilim fuarı düzenlendi.

TÜBİTAK tarafından Elazığ’da düzenlenen etkinlikler devam ediyor. 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı kapsamında, Akçakiraz Ortaokulu bahçesinde bilim fuarı düzenlendi. Düzenlenen fuarda öğrenciler hazırladıkları projeleri sergilediler.

 

 

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Şube Müdürlüğü’nden Ferhat Emre,

“Çocuklarımız yıl boyunca öğrendikleri akademik bilgileri, teoriden pratiğe aktardılar. Eğitim kurumlarımız bilindiği üzere, sadece teoride eğitim veren kurumlar olmayıp, aynı zamanda bu öğrenilenlerin uygulamaya da aktarıldığı mekanlardır. Kısacası açık toplumlardır” diye konuştu.

 

 

Okul Müdürü Orhan Bulut ise,

“Çocuklarımızı bilimsel araştırmalara yoğunlaştırmak için TÜBİTAK tarafından sürdürülen bu projeye biz de katıldık. Amacımız, araştırmak, incelemek, analizler yapmak, çocuklarımızı bu konuda bilimsel araştırmaların içerisine derinlemesine dahil etmek. Okulumuz kırsalda olduğu için çok ön plana çıkmayabilir. Diğer bir amacımız da TÜBİTAK’a kırsaldaki okuldan bir serüven  gerçekleştirmek” dedi.

 

 

Okulun Proje Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Semra Hacan da,

“Hazırlık süresince bir problem üzerinde odaklandık ve bununla alakalı hipotez kurup sonuca varma yoluna gittik. Önemli olan öğrencilerimizin bu bilimsel sürecin içerisinde yer almaları ve yol kat etmeleriydi. Umarım sonraki süreçlerde de bunlar onların farklı sorunları çözmelerine yardımcı olacaktır” dedi.