• Dolar
  6.1546
 • Euro
  6.6613
 • G. Altın
  333.22
 • T. Altın
  2254.3

Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi’nde “Engelliler Haftası” dolayısıyla farkındalık oluşturmak adına öğrencilere seminer verildi.

Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi’nde “Engelliler Haftası” dolayısıyla farkındalık oluşturmak adına öğrencilere seminer verildi.

 

 

MEMUR-SEN Engelliler Komisyon Başkanı Engin Kırçıl,

“İnsanlar bazı şeyleri, kendi başlarına gelmeden anlamıyorlar. Bir başkasının yerine kendimizi koymadan, onların hayatlarını yaşamadan, onları anlayamayız. Eğer sizler eğitim hayatınız boyunca kazandıklarınızı, normal hayatınızda da kullanabiliyorsanız; o zaman öğrendikleriniz sizde kalıcı izler bırakır. Siz öğrenciler farklılıklarınızı bizlere de yansıttınız aynı zamanda bizim gelişimlerimizde de rol sahibisiniz. Körelmemizi engelleyen öğrencilerdir. Sizler bizim ışığımızsınız, ülkenin geleceğine de ışık olacaksınız. Ülkemiz sağlık alanında gelişmekte. Toplum sağlığı alanında ülkemiz gerçekten adımlar atmaya başladı” diye konuştu.

 

 

Bilim ve Sanat Merkezi Adına Konuşan Müzik Öğretmeni Ergin Dik ise,

“Amacımız öğrencilere sadece engelliler haftasında değil, her zaman için onların hayatında bir farkındalık oluşturmak. Çünkü engelli bireylerin yaşam standartları oldukça zor. Biz de öğrencilerimize bu konuda bir nebze olsun farkındalık oluşturmak, empati yapmalarını sağlamak için bu etkinliği düzenledik” dedi.