• Dolar
  5.7635
 • Euro
  6.4297
 • G. Altın
  282.79
 • T. Altın
  1905

Elazığ’da kitap fuarı kapsamında etkinlikler ve söyleşiler yapılmaya devam ediliyor. Kişisel Gelişim Uzmanı Şebnem Bıçak Cemil, Meriç Fen Lisesi öğrencilerine sınava yönelik seminer verdi.

Elazığ’da kitap fuarı kapsamında etkinlikler ve söyleşiler yapılmaya devam ediliyor. Kişisel Gelişim Uzmanı Şebnem Bıçak Cemil, Meriç Fen Lisesi öğrencilerine sınava yönelik seminer verdi. Seminerde, başarı, sınav kondisyonu, hazırlık süreci ve sınavda hedeflerin belirlenmesinin nasıl yapılacağı konusunda öğrencilere bilgi verildi.

 

 

Kişisel Gelişim Uzmanı Şebnem Bıçak öğrencilere hitaben,

“Üniversite sınavı 12. sınıfta hazırlanılarak kazanılacak bir sınav değil. Bu sınav için erkenden düzenli bir şekilde çalışmak gerekiyor. Bundan dolayı da 24 saatlik, haftalık ve aylık hedeflerimizin olması gerekiyor. Bu sebeple sizin hayatınızdaki en büyük proje, üniversite sınavını kazanmak. Bunun için de ilk yapmamız gereken aslında şu soruyu sormak; Ben kimim? Hayatta ne yapmak istiyorum? Para kazanacağım mesleğim için hangi uğraşı yapmak istiyorum? Bunların araştırmasını yapmanız gerekiyor” diye konuştu.