• Dolar
  7.3846
 • Euro
  8.9749
 • G. Altın
  441.87
 • T. Altın
  2992.3

Elazığ Valiliği öncülüğünde, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü “Sınav Stresi Mi? Oda Ne?” isimli projenin açılışı Çubukbey Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

Elazığ Valiliği öncülüğünde, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü “Sınav Stresi Mi? Oda Ne?” isimli projenin açılışı Çubukbey Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

 

 

Okul Müdürü Serhat Mutlu Cavlı, proje hakkında bilgiler vererek

Projenin birinci kısmı olan “Fidanımla Büyüyorum” kısmını bu yıl içerisinde gerçekleştirdik. İkinci kısmı da proje ortaklarımızla beraber şu an gerçekleştirmekteyiz. Umut ediyoruz ki, bu çalışma ileride öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin gerçekleştireceği başarılı çalışmalara büyük bir adımın ilk basamağı olacaktır. Projemizin temel amacı, üretimin en temel basamağı olan tarımla öğrencilerimizi buluşturup, tüketen değil üreten nesilleri yetiştirmek ve doğayla iç içe getirerek, ders yoğunluğundan biraz da olsun uzaklaştırabilmektir” diye konuştu.

 

 

Elazığ İl Millî Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk,

“Bu yıl Çubukbey Anadolu Lisesi’nde çok güzel projeler gerçekleştirdik. Geçen sene Mart ayında yaptığımız “Fidanımla Büyüyorum” projeyi açılışını yapacağımız “Seramda Üretiyorum” projesiyle devam ettireceğiz. Sizlerin de emekleriyle çok güzel işler gerçekleştirildiğini gördük. Sınav stresini alacağımız yer toprak, fidan, yetiştirdiğimiz ve dokunduğumuz ürünler. Bunların bizim üzerimizde çok önemli etkileri olduğunu hepiniz biliyorsunuz” dedi.

 

 

Yapılan ve yapılacak olan projeleri çok önemsediklerini ifade eden Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan ise,

“Öğrencilerin stres ortamından ve kaynaklarından uzaklaşmaları için projeler gerçekleştirdik. Çocuklarımızın geleceğini ciddi manada geliştirecek bu projeleri inşallah önümüzdeki süreçlerde devam ettirmeyi düşünüyoruz. Çocuklarımız artık günün teknolojisi içerisinde boğulmuş durumdalar. Çocukları bu stresten kurtarmak bizim en büyük görevimizdir” ifadelerini kullandı.

 

 

Elazığ Vali Yardımcısı Mustafa Gül,

 “Bu proje iki fazlıydı. “Ağacımı Büyütüyorum” kısmında öğrencilerimizle kendi ağaçlarımızı dikmiştik. Şimdi projenin geçmişiyle ilgili “Seramda Üretiyorum” kısmındayız. İster kabul edelim, ister etmeyelim; Türkiye’nin bir sınav gerçeği var. Bu sınava hazırlanan milyonlarca öğrencimiz var ve tabii ki ister istemez bir strese giriyorlar. Aynı zamanda onlar kadar da velilerimiz de bu strese giriyor. Bu projenin amacı da yaşanan stresi bir nebze olsun azaltmak” şeklinde konuştu.