• Dolar
  6.7128
 • Euro
  7.508
 • G. Altın
  371.97
 • T. Altın
  2563.4

Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesinde Felsefe Temalı Resim ve Materyal Sergisi Açıldı.

Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesinde Felsefe Temalı Resim ve Materyal Sergisi Açıldı.

Sergiye Elazığ  İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin Karakaya, Milli Eğitim Şube Müdürü Ferhat Emre ,öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Serginin açılışında konuşma yapan Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk

Felsefe gerçekten düşünmektir, farklı düşünmektir.  Yüce Rabbimiz de Kuran-ı Kerim’de buyuruyor ki, akletmek düşünmek farzdır. O yüzden farklı düşünceler farklı bakış açıları her zaman insnaı geliştirir. Okuldaki Müdür Yardımcımız Saim bey de Mehmet Atik bey de bu konuda gerçekten farklı bir sergi sergilemişler düşünmekle ve felsefeyle ilgili. Gerçekten de çocuklarımızın düşünceleri yaptıkları materyallerle ifade etmeleri çok güzel. Bu yönden farklı bir serginin açılması bizi hem mutlu etti hem de farklı davranış biçimleri olduğunu görüyoruz. Ben okul müdürümüze, müdür yardımcımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

 

 

 

Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Atik Erdem sergiye katılan tüm misafirlere teşekkür ederek; “ Okulumuzda açılan Felsefe Koridoruna ve sergisinin açılışında bizleri yalnız bırakmayan misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz genç filozofların ayak izlerini burada sergiledik.” Dedi.

 

 

Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı ve Felsefe Öğretmeni Saim Çolak:

"Bugün burada sergimizin amacı  öğrencilerimiz felsefik bir sloganı resmetmek, kompozisyon kurmak. Soyut düşündüğü bir şeyi somut hale getirmektir.

Aynı zamanda materyallerimiz var burada. Öğrencilerimiz düşüncelerini materyallere döktüler. Ben tüm öğrencilerimi tebrik ediyorum. Güzel çalışmalar ortaya çıkardılar. İnşallah düşünen bir toplum olarak düşünen bir birey olarak vatanımıza, milletimize daha yararlı hale geliriz” diye konuştu.