Avrupa Birliği ile birlikte tüm dünyada geleneksel olarak her yıl, 23-30 Eylül tarihleri arasında kutlanan “Avrupa Spor Haftası” Elazığ Gençlik Merkezi Sahasında başladı.

2020 yılından itibaren, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Avrupa Delegasyonu tarafından, ülkemiz adına Avrupa Spor Haftası kapsamında etkinlikler düzenlenmekte farkındalık oluşturması amaçlanmaktadır. Gençlik Merkezi Sahasında yapılan açılık seromonisi ile beraber 23-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek çeşitli sportif etkinlikler ile başladı.

 

 

İl Müdürü Abdulsamet Eren konuyla ilgili yaptığı açıklamada;  “Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri kapsamında, Türkiye’de yaş, cinsiyet ve etnik köken gözetmeksizin 83 milyon ülke nüfusunun tamamının spor ve fiziksel aktivite ile bu projenin bir parçası olması hedeflenmiştir. Ayrıca, 81 ilimizde ortak sosyal medya kampanyaları düzenlenerek, illerimizde spor ve sağlıklı yaşam konularında farkındalık oluşturmakla birlikte, ülkemizin spor, sağlık ve kültür turizmine katkı sunacak şekilde organize edilmektedir. Bu bağlamda bizlerde Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Gençlik Merkezi Sahamızda çeşitli branşlarda akabinde 30 Eylül tarihine kadar devam edecek olan sportif faaliyetlerin açılışını yaptık. Her yaştan insanımızın özellikle sağlık açısından da önemli olması hasebiyle spor yapmaya davet ediyorum” dedi.