• Dolar
  6.6469
 • Euro
  7.2634
 • G. Altın
  344.41
 • T. Altın
  2155.8

14-18 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen uluslararası Ahmet Cömert Boks Şampiyonasında büyük bayanlar kategorisinde mücadele eden Elazığlı boksör Aycan Güldağı, şampiyonayı 2. Olarak tamamlayarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

İstanbul’un ev sahipliği yaptığı ve Türkiye’nin en prestijli Uluslararası organizasyonlarından birisi olan Ahmet Cömert Boks Şampiyonası sona erdi.
Bu yıl 33.’sü düzenlenen şampiyonada, Keban Fırat Kültür Spor Kulübü sporcusu Aycan Güldağı, Büyük Bayanlarda 57 kilogramda ülkemizi temsil etti.
Final maçında Belaruslu rakibi Helina Bruvevich'e mağlup olan Aycan Güldağı, şampiyonayı 2. Olarak tamamlayarak gümüş madalyanın sahibi oldu.
Aycan Güldağı’nın geçen yıl Avrupa şampiyonu ve Dünya üçüncüsü olduğunu ancak ayağından bir ameliyat geçirdiğini ve 6 ay kadar ayağının üzerin e basamadığını aktaran antrenörü Fethi Oruç, önlerinde bu yıl içerisinde yapılacak olan olimpiyat oyunları bulunduğunu ifade ederek, İngiltere ve Fransa gibi ülkelerle kota müsabakaları oynayacaklarını ve olimpiyatlara katılıp ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerini belirtti.