• Dolar
  5.8136
 • Euro
  6.5521
 • G. Altın
  238.46
 • T. Altın
  1610.5

Elazığspor’da dün akşam gerçekleştirilen kritik zirvede önemli gelişmeler yaşandı. Başkan İrfan Yumakgil, AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar’dan destek sözü aldıklarını ifade ederek, Ağar’ın İstanbul’da bazı görüşmeler yapacağını ve olumlu sonuçlar beklediklerini açıkladı…

lazığspor’da maddi kaynak sağlanması amacıyla dün akşam Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen zirvede oldukça önemli gelişmeler yaşandı.
Vali Çetin Oktay Kaldırım ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Başkan Yanılmaz’ın yeğeninin düğünü, Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un ise rahatsızlığı nedeniyle  katılamadıkları toplantıda, Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Elazığspor Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil ve Asbaşkan Muart Yerlikaya yer aldı.
Elazığspor Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil’in maddi destek taleplerini dinleyen ve çözüm yolları arayan Milletvekili Zülfü Tolga Ağar ve Etso Başkanı Asilhan Arslan’ın Yumakgil’e destek sözü verdikleri öğrenilirken, Milletvekili Ağar’ın İstanbul’da bazı görüşmeler yapacağı ve bu görüşmelerde olumlu sonuçlar alınmasının beklendiği bildirildi.
Alınan bilgilere göre Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar’ın İstanbul’da Türkiye Futbol Federasyonu’nu da ziyaret edeceği ifade edilirken, Ağar’ın destek konusunda önümüzdeki hafta ise ETSO Başkanı Asilhan Arslan ile bazı temaslarda bulunacağı ve somut gelişmeler yaşanabileceği belirtildi.
Öte yandan Elazığspor Kulübü Asbaşkanı Murat Yerlikaya ile Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Hamedi, Zeki Çanakçı ve Zeki Dağ’ın da İstanbul’da devam eden Elazığ Tanıtım Günleri’ne katıldıkları ve burada Elazığspor için bazı görüşmeler yaptıkları öğrenildi.