• Dolar
  5.8415
 • Euro
  6.5603
 • G. Altın
  238.74
 • T. Altın
  1610.5

İlimiz 1. Amatör Küme Futbol Ligi’nde 2018-2019 sezonu, oynanan karşılaşmalarla start alırken, sezonun ilk maçı olan Bordo Atletik-Karakoçanspor müsabakası öncesinde sezon açılış töreni düzenlendi.

Elazığ 1. Amatör Küme Futbol Ligi’nde 2018-2019 futbol ligi, bugün oynanan müsabakalarla başladı.

Saat 13.00’de oynanan ve sezonun ilk maçı olan Bordo Atletik-Karakoçanspor karşılaşması öncesinde, Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı tarafından sezon açılışı töreni düzenlendi.

Gençlik Merkezi’nde düzenlenen törene spor taban birliklerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Kurban kesilerek başlayan tören öncesinde değerlendirmelerde bulunan İl Futbol Tetip Komitesi Başkanı Mustafa Gür, sezonu 1 ve 2. Sırada tamamlayan takımların direkt olarak BAL Ligi’ne yükseleceklerini belirterek, bu nedenle çekişmeli bir lig beklediklerini söyledi.

TÜFAD Elazığ Şubesi adına konuşan Hasan Ekrem, takımların uzun bir süreçten geçeceğini ifade ederken, zor bir lig olacağını söyledi.

Futbol Saha Komiserleri Dernek Başkanı Sami Türkmen, kazasız-belasız bir sezon temennisinde bulundu ve sezona hazır olduklarını söyledi.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Elazığ Şube Başkanı Atakan Aksu, hakemlerin tüm takımlara eşit mesafede olacaklarını ifade ederken, başarı dileklerinde bulundu.

Son olarak konuşan İlk Hakem Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Yavuz ise yeni sezonun ilimiz spor camiasına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Daha sonra ise günün ilk maçına geçildi ve Bordo Atletik ile Karakoçanspor takımları karşı karşıya geldi.