18-24 Eylül tarihlerinde Zonguldak’ta gerçekleştirilen Büyükler Ferdi Boks Türkiye Şampiyonası’nda Elazığ’dan 8 sporcunun katıldığı şampiyonada 3 sporcu derece elde etti.

63 kg’da Gizem Özer Türkiye Şampiyonu, 60 kg’da Aylin Özçelik Türkiye ikincisi ve 92 kg’da Ağır siklet Hamza Kendircioğlu Türkiye üçüncüsü oldu.

Antrenör Cemil Döndü yaptığı açıklamada;  “Sporcularımın gözlerinden öperim. Elazığ da yapılan şampiyonada da hedeflerimiz vardı, bugün Zonguldak’ta da Madalyayla döneceğimize emindim. Çok Şükür, Gizem Şampiyon oldu, Aylin ikincimiz, Hamza kardeşimde Üçüncü oldu. Madalyalarla Elazığa döneceğiz. Gururluyuz mutluyuz. Bir sonraki hedefimiz Avrupa Şampiyonası inşallah, bir kez daha sporcularımı yürekten kutluyorum” dedi.

 

 

 

 

İl Müdürü Abdulsamet Eren ise yaptığı açıklamada, “Daha öncede belirttiğim gibi ilimizde Boks kültürünün Elazığ’da geçmişe dayandığını biliyoruz, Milli Takım standartlarında tefrişatını tamamladığımız Çok Amaçlı Spor Merkezimizde adeta Sporcu fabrikası gibi çalışıyor, elde edilen derecelerde de emeklerimizin karşılığını almanın sevincini yaşıyoruz. Şehrimizi temsilen müsabakalara katılan sekiz sporcumuzdan dördü çeyrek finale çıktı, iki sporcumuz tur atlamıştı, bugün gerçekleştirilen müsabakalar da da dereceye giren spırcularımız belli oldu. Türkiye Şampiyonasında dereceye giren sporcularımızdan 63 kg. Gizem Özer Türkiye Şampiyonu, 60 kg Aylin Özçelik Türkiye İkincisi ve 92 kg Hamza Kendircioğlu Türkiye Üçüncü olarak bizleri gururlandırmıştır. Antrenörümüz Cemil Döndü hocamıza emeklerinden dolayı kutluyor, Elazığ Belediyespor Kulübü, Telekomspor Kulübüne katkı ve desteklerinden ötürü ayrıca teşekkür ediyor, Sporcularımızı yürekten kutluyorum” dedi.