• Dolar
  5.4801
 • Euro
  6.2247
 • G. Altın
  229.62
 • T. Altın
  1554.6

Spor Toto 1. Lig’in 5. haftasındaki Gençlerbirliği-Elazığspor karşılaşmasının Ankara’da oynanma ihtimali oldukça zayıfladı. Osmanlı Stadyumu zeminin Elverişsiz durumda olması sebebiyle Gençlerbirliği’nin Elazığspor’a; Eskişehir-Konya veya afyon stadyumlarından birini teklif ettiği öğrenildi.

Spor toto 1. Lig’de sezonun 5. Haftası’ndaki Gençlerbirliği-Tetiş Yapı Elazığspor müsabakasının Başkent Ankara’da oynanması ihtimali oldukça zayıfladı.
Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nun yıkılmasının ardından, Spor Toto Süper Lig’de Ankaragücü, Spor Toto 1. Lig’de ise Osmanlıspor ve Gençlerbirliği takımlarına hizmet veren Osmanlı Stadyumu zemini, yoğun maç trafiği sebebiyle bozuldu.
Liglere verilen Milli Maç arasında zemin düzeltme çalışmaları yapılsa da stadyum zeminin henüz müsabaka oynamaya elverişli hale gelmemesi üzerine 5.Haftayı iç sahada geçirecek olan Gençlerbirliği ve Ankaragücü takımları alternatif stadyum arayışlarına başladı.
Bu kapsamda Elazığspor’u konuk edecek olan Gençlerbirliği’nin yetkililerinin Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü ile görüştüğü ve Elazığspor’a; Eskişehir, Konya veya Afyon stadyumlarını teklif ettikleri öğrenilirken, Elazığsporlu yetkililerin de bu teklif karşısında Eskişehir’i tercih ettiği bildirildi.
Öte yandan Ankaragücü Kulübü’nün ise 5. Hafta’yı Afyon Stadyumu’nda geçirmeyi planladığı öğrenilirken, Gençlerbirliği-Tetiş Yapı Elazığspor müsabakasının, büyük bir aksilik yaşanmaması durumunda Eskişehir’de oynanması bekleniyor.