• Dolar
  5.7574
 • Euro
  6.5088
 • G. Altın
  242.66
 • T. Altın
  1603.4

FIFA’nın Hamıdou Traore davasını karara bağlamasının ardından, Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü’nden süreçle ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi Cas’a başvurulacağı belirtildi.

HABER: CEYHUN GÜL
Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü, sonuçlanan Hamidou Traore davasıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Elazığspor ile olan sözleşmesini feshederek serbest kalan Malili futbolcuyu FIFA’ya şikayet ederek dava açan ancak açıklanan kararla adeta hayal kırıklığına uğrayan Bordo-Beyazlı temsilcimiz bu kararın ardından CAS’a başvuru yaptı.
Konuyla ilgili Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü’nden yapılan açıklamada, kesin kararı FIFA’nın üst mahkemesi olan Spor Tahkim Mahkemesi CAS’ın verdiği belirtilirken, bu nedenle CAS’a müracaat edildiği belirtildi.
Açıklamada 14 Eylülde Zürih’te yapılan duruşma sonucunda FIFA’nın, Hamidou Traore’ye 24.900 Euro alacağının ödenmesine karar verdiği ve herhangi bir tazminat ve cezaya hükmetmediği belirtilirken, Elazığspor’un Traore’ye ücret alacağının ödenip ödenmeyeceği ve Elazığspor Kulübü’ne bonservis ücreti ödenip ödenmeyeceği konusunda kesin kararı CAS’ın vereceği kaydedildi.
Öte yandan yapılan açıklamada, Elazığspor Kulübü’nin CAS’a müracaatını yaptığı ve Elazığspor’un CAS’a taşıdığı hiçbir davayı kaybetmediği ifade edildi.