• Dolar
  5.8136
 • Euro
  6.5521
 • G. Altın
  238.46
 • T. Altın
  1610.5

Kulüp lisans işlemlerini tamamlayarak yükümlülüklerini yerine getiren Tetiş Yapı Elazığspor, Ulusal Kulüp Lisans’ı almaya hak kazanırken, resmi lisans belgesi akşam saatlerinde Elazığspor’a gönderildi.

HABER: CEYHUN GÜL
Tetiş Yapı Elazığspor’da Ulusal Kulüp Lisans sevinci yaşanıyor… 
Lisans alamaması durumunda -3 puan tehlikesi ile karşı karşıya kalacak olan ve son olarak 30 Eylül tarihine kadar verilen ek süreyi olumlu bir şekilde değerlendiren Bordo-Beyazlı temsilcimiz, sorunlu olduğu tüm isimlerden imza alarak lisansın önündeki engelleri ortadan kaldırdı.
Bu süreçte eski teknik direktörler, eski futbolcular ve mevcut teknik heyet ile futbolcular da dâhil olmak üzere 60 civarında muhatap ile görüşen Elazığsporlu yetkililer tüm isimlerle uzlaşma sağlayarak gerekli imzaları tamamladılar.
Bugün öğlen saatlerinde Kulüp Lisans evraklarını Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu’na teslim eden Elazığsporlu yetkililer, arından lisans kurulunun vereceği kararı beklemeye başlarken, meraklı bekleyiş akşam saatlerinde ilk kez televizyonumuz Kanal 23’ün son dakika gelişmesi olarak duyurduğu haberle son buldu.
Elazığspor’un evraklarını incelemeye alan Kulüp Lisans Kurulu, akşam saatlerinde Elazığspor’un kulüp lisans belgesini kulübe faksladı ve böylelikle süreç tamamlanmış oldu.
Bu sayede -3 puan cezasından da kurtulan Tetiş Yapı Elazığspor, tabiri caizse rahat bir nefes aldı.
Öte yandan Elazığspor Kulübü’nden yapılan açıklamada Elazığspor’un Ulusal Kulüp Lisans almasında emeği geçen Vali Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, ETSO Başkanı Asilhan Arslan ve özellikle Milletvekilleri adına süreci yakından takip ederek konuyla bizzat ilgilenen Zülfü Tolga Ağar’a teşekkür edildi.

Elazığspor Kulübü'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada; "TFF Kulüp Lisans Kurulu, Ulusal Kulüp Lisans Sistemi kapsamında değerlendirmelerde bulunarak; kulübümüzün yapmış olduğu başvuruyu, Hukuki, Sportif, Altyapı, Personel ve Mali Kriterlere göre inceledi.İncelemeler neticesinde, Elazığsporumuz 2018-2019 sezonu için Ulusal Kulüp Lisans almaya hak kazanmıştır.Kulübümüzün Ulusal Kulüp Lisans almasında emeği geçen Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım’a, Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’a, ETSO Başkanımız Sayın Asilhan Arslan’a ve özellikle Milletvekillerimiz adına süreci yakından takip ederek konuyla bizzat ilgilenen değerli Milletvekilimiz Sayın Zülfü Tolga Ağar’a teşekkür ederiz." denildi