• Dolar
  5.8889
 • Euro
  6.5321
 • G. Altın
  282.01
 • T. Altın
  1901.8

Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, Gazişehir Maçı’nda Kırmızı Kart Gören Lamine Diarra Ve Elmar Bajarnason İle Sportif Direktör Tuncay Akgün’ü Disiplin Kurulu’na Sevk Etti.

Spor Toto 1. Lig’in 8. Haftasında Gazişehir Futbol Kulübü ile Pazar günü ilimizde oyanan müsabakada yaşanan olayların ardından Elazığspor’dan 3 isim Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevkedildi.
Buna göre Gazişehir Maçı’nda kırmızı kart gören Lamine Diarra ve Elmar Bajarnason’un yanı sıra Sportif Direktör Tuncay Akgün tedbirli olarak disiplin kurulna sevkedilen isimler oldu.
Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, Elazığsporlu futbolculardan Diarra’nın hakaret, Elmar’ın ise kural dışı hareket nedeniyle disiplin kuruluna sevkedildiği belirtildi.
Öte yandan Elazığspor Sportif Direktörü Tuncay Akgün ise sportmenliğe aykırı hareketin yanı sıra, hakem soyunma odası koridorlarındaki tehdidi nedeniyle disiplin kuruluna sevkedildi.
Bu arada Elazığspor Kulübü ise 4 futbolcusunun sarı, 2 futbolcusunun ise kırmızı kart görmesi ve takım halinde sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle profesyonel futbol disiplin kuruluna sevkedildi.