• Dolar
  5.4801
 • Euro
  6.2247
 • G. Altın
  229.62
 • T. Altın
  1554.6

Hukukçu Yaşar Sezikli, Elazığspor’da birtakım hukuksuzluklar ve şaibeler olduğuna dair kamuoyunda iddialar ve dedikodular olduğunu belirterek, bu iddiaların araştırılması gerektiğini kaydetti.

Hukukçu ve Türkiye Voleybol Federasyonu Disiplin Kurulu Başkanı, Hemşehrimiz Yaşar Sezikli, Kanal 23’te yayınlanan Arkaplan programında Elazığspor’un içinde bulunduğu sıkıntılı sürece ilişkin gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

Elazığspor’da birtakım hukuksuzluklar ve şaibeler olduğuna dair kamuoyunda iddialar ve dedikodular olduğunu vurgulayan Yaşar Sezikli, bu iddiaların araştırılması gerektiğini kaydetti.

Sezikli, “Ben meslek hayatımda şahit oldum; spor kulüplerindeki yolsuzluklara. Bir yerden başlamak lazım. Bunu da Elazığ’dan başlayalım. Örgütlü suç olduğu yönünde de ciddi şeyler var. Tefecilik ciddi bir suçtur. Tefeci Elazığ’a nasıl haciz koydurur. Elazığ’ın sahibi devlettir. Adalettir, hukuktur. Önce bunu ortaya koyalım. Ondan sonra üzerimize ne düşüyorsa hepimiz katkı sunalım.” diye konuştu.

“HER ŞEY AÇIKLIĞA KAVUŞTURULMALI”

Elazığspor’un kentin en büyük marka değeri olduğunu ve herkesin Elazığspor için elinden geleni yapması gerektiğini ifade eden Sezikli, şöyle konuştu: “Elazığspor Elazığ’ın bir değeri, bir markası. Hepimiz destek olacağız. Bir kişiye bu işi yıkmak olmaz. Biz karışmıyoruz demek olmaz. Bu yönetimden istirham ediyorum; Kamuoyuna açıklasınlar. Çok ciddi kamuoyunda şaibe ve dedikodu var. Bunlar açıklığa kavuşmadıktan sonra yeterli desteği bulamayız. Bunu ortaya çıkaralım. Varsa var diyelim, yoksa yok diyelim. Devlet bu işe el atacak. Bunlar çok ciddi şeyler.”

“BU KADAR ŞAİBEYLE KİMSE BU İŞİN ALTINA GİRMEZ”

Elazığspor’daki şaibeler nedeniyle kimsenin kulübe destek vermediğini vurgulayan Sezikli, şöyle devam etti: “Biz adaleti kendi şehrimizde kendi spor kulübümüze bir haksızlık adaletsizlik yapılmışsa orada sağlayalım. Ondan sonra güçlü bir takım için ne yapabiliriz onu da ayrı yürütelim. Ama bu kadar şaibeyle hiç kimse bu işin altına girmez. Açıklığa kavuşturalım. İki ayrı boyut var. Şimdi ben bakıyorum eski yöneticilerin temlik koyduğu falan deniyor. İşte birine borcunu devretmiş. Onlar haciz koymuş. Futbolcu alacağı var. Bu durum örgütlü suçlar kapsamına bile girebilir. Bu konuşulanların onda biri bile doğru ise devletin mekanizmalarının bu işe ciddi gitmesi lazım. Bunun için iradeyi ortaya koyacak. Devletin Valisi de Cumhuriyet başsavcısı da Emniyeti de Jandarması da Mali Şubesi de Maliyesi de… Çükü çok ciddi şeyler var.  Onun dışında herkes Elazığspor için elini taşın altına koyacak. Her şeyden önemlisi Elazığ’ın şahsiyetini, karakterini zaafiyete uğratacak bu tür olumsuzlukların yaşanmaması için neler yapabiliriz. Bunu konuşmalıyız. Elazığspor’u birlik olursak kurtarabiliriz.”