• Dolar
  5.7651
 • Euro
  6.5229
 • G. Altın
  243.37
 • T. Altın
  1640.8

Elazığspor’da merakla beklenen Traore dosyası nihayet karar aşamasına geldi. FIFA tarafından Elazığspor Kulübü’ne gönderilen yazıda davanın eylül ayı içerisinde karara bağlanacağı belirtildi.

Elazığspor’un sözleşmeli futbolcusu olmasına rağmen 24 Mayıs 2017 tarihinde alacaklarının ödenmemesini gerekçe göstererek mukavelesini tek taraflı fesheden Hamidou Traore dosyası için karar tarihi yaklaştı.

Elazığspor’un, Traore’nin haksız fesih yaptığını iddia ederek konuyu FIFA’ya taşımasının ardından Elazığspor ile Traore arasında yaklaşık 1,5 yıldan buyana devam eden dava, FIFA’nın yaptığı açıklamaya göre Eylül ayı içerisinde karara bağlanacak.

Elazığspor’un tüm uyarılarına rağmen mukavelesini feshederek serbest kalan ve sonrasında ise 18 Haziran 2017 tarihinde Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor’a imza atan yıldız futbolcu, içerisinde bulunduğumuz sezonun başında ise Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Adana Demirspor ile 4 yıllık sözleşme imzalamıştı.

Elazığspor’un ödeme yapmasına rağmen sözleşmesini fesheden hem Traore hem de bu futbolcuyu transfer eden Kardemir Karabükspor için yaptığı başvuruyu 1,5 yıldan buyana detaylı bir şekilde inceleyen FIFA’nın ilerleyen günlerde nasıl bir karar açıklayacağı ise merak konusu oldu.