• Dolar
  5.8833
 • Euro
  6.5975
 • G. Altın
  240.55
 • T. Altın
  1626.8

1920 Maraşspor ve Elbistan Belediyespor maçlarına maddi imkansızlıklar sebebiyle çıkmayan ve 3 puan silme cezası verilen Bal Ligi’ndeki tek temsilcimiz Hankendispor, Amatör Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilirken, savunma istenen Hankendispor’un Lig’den ihraç edilmesi bekleniyor…

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 2. Grup’ta mücadele eden ancak yaşadığı  maddi imkansızlıklar nedeniyle lige katılım bedelini ödemesine karşın futbolcularına lisans çıkaramayan Hankendispor, 1920 Maraşspor Maçı’nın ardından deplasmanda oynanması gereken Elbistan Belediyespor karşılaşmasına da çıkmadı.

1920 Maraşspor Maçına çıkmadığı için 3 puan silme cezası verilen ve -3 puana düşen Hankendispor, Elbistan Belediyespor Maçı’nda da sahaya çıkmadığı için Amatör Futbol Disiplin Kurulu’na sevkedilirken, savunma istenen temsilcimizin büyük bir ihtimalle ligden ihraç edilmesi bekleniyor.
Hatırlanacağı üzere sezonun başlamasına sayılı günler kala açıklamalarda bulunan Hankendispor Kulüp Başkanı Arif Seval, gereken desteği bulamamaları halinde maçlara çıkmayacaklarını belirtmişti.
İlimizin Bölgesel Amatör Lig’deki bir diğer temsilcisi Rüstempaşaspor da benzer sıkıntılar nedeniyle katılım yapmazken, Hankendispor’un ihraç edilmesi durumunda Elazığ’ın BAL Ligi’nde temsilcisi kalmayacak.