• Dolar
  5.7651
 • Euro
  6.5229
 • G. Altın
  243.37
 • T. Altın
  1640.8

Elazığspor Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil’in istifasını istediği yönetim kurulu üyesi Mehmet Çoban, yazılı bir açıklama yaparak görevinden istifa etti.

Tetiş Yapı Elazığspor’da yaşanan çalkantılı süreç devam ediyor.
Önce Basın Sözcüsü Eren Kurnaz, sonrasında ise yasa gereği profesyonel futbol kulüplerinde yöneticilik yapmaları mümkün olmayan Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı ve Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat ve son olarak da Çağdaş Yurt’un istifaları ile sarsılan Tetiş Yapı Elazığspor’da son olarak ise İstanbul Sorumlusu olarak görev yapan Mehmet Çoban, yönetim kurulundan istifa etti.
Alınan bilgilere göre Mehmet Çoban’ın istifa etmesini Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil’in istediği öğrenilirken, Yumakgil’in bu isteminin sebebinin ise Mehmet Çoban’ın vadettiği yükümlülükleri yerine getirememesi olduğu bildirildi.
Yönetim Kurulu’nda görev yapacak olan isimlere belirlenen bir miktar nakit bağışta bulunmaları karşılığında görev verildiği öğrenilirken, kongreden bu yana aradan geçen sürede verdikleri sözü yerine getiremeyen isimlerin, Başkan İrfan Yumakgil tarafından istifalarının istendiği ve Mehmet Çoban’ın da bu kapsamda istifa ettiği belirtildi.