• Dolar
  7.4839
 • Euro
  9.0395
 • G. Altın
  442.09
 • T. Altın
  2999.2

İyi Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or, Elazığspor’un yaşadığı maddi sorunlara dikkat çekerek Elazığ’ın üvey evlat muamelesi gördüğünü belirtti.

İyi Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or, Elazığspor’un içerisinde bulunduğu sıkıntılı süreç ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Elazığspor’un gündemdeki gerek -3 puan gerekse de FİFA’daki borçları nedeniyle vahim cezalarla karşı karşıya kalabileceğini ifade eden Or, Elazığ’ın bu konuda üvey evlat muamelesi gördüğünü belirtti.

İyi Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or’un açıklamaları şöyle;

“Elazığspor’un bugün yaşadığı sorunlarda bir kez daha görüyoruz ki; Aziz şehrimiz üvey evlat muamelesi görüp sahipsiz bırakılmıştır. Oysaki eski Başbakanlarımızdan, aynı zamanda Meclis başkanımız olan, Binali Yıldırım “Elazığ ve Elazığspor’un sahibi benim” demiştir. Fakat ne acıdır ve trajikomiktir ki; başbakanımızın bu teminatları verdiği yıl takım küme düşüp transfer tahtası kapanmıştır. Tüm bunlara, bir de kulübün eksi 3 puan cezası eklenmiştir. İlaveten FİFA’daki borçlar nedeniyle Elazığspor kulübümüz daha vahim bir ceza ile karşı karşıya bırakılabilir. Temsilcimiz eksi 6 puan cezası veya küme düşürülme tehlikesi yaşamaktadır. Ülkemizin ve İlimizin yönetici kadroları 3 maymunu oynayıp; görmedim, duymadım, bilmiyorum demektedirler. Elazığspor; bir Giresunspor bir Manisaspor bir Urfaspor kadar olamamıştır. Bu takımların borçları silinip transfer tahtaları açılmış, sıkıntıları giderilmiştir. Bu takımlarımızla ilgili olması gereken yapılmıştır ama soruyoruz; Aynı duyarlılığı ve hassasiyeti Elazığspor’umuz için de göstermek, Ülkemizi ve ilimizi yöneten idari kadroların görevi değil midir? Yine Sayın vekillerimize soruyoruz, Doğukent’te yapılan butik stadyumu hiç ziyaret ettiler mi? Protokol tribününde tuvalet dahi yok. İlimizin yaşadığı tüm sorunlara ve mağduriyetlere spor alanında da uğradığı haksızlık ve mağduriyetleri eklediğimizde bunun tek sebebi var, Elazığ Sahipsiz”