• Dolar
  5.7651
 • Euro
  6.5229
 • G. Altın
  243.37
 • T. Altın
  1640.8

Adalet ve İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar, Elazığspor’un içinde bulunduğu sıkıntılı sürece ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Adalet ve İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar, Elazığspor’un içinde bulunduğu sıkıntılı sürece ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Ağar, Kanal 23 Ana Haber bültenine telefon bağlantısı ile katıldı.

Elazığspor’un içinde bulunduğu sıkıntılı sürece ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ağar, şunları söyledi: 

"HANGİ BAŞARI YAKALANDI DA BU KADAR BÜYÜK BORÇ YAPTIRDINIZ BU KULÜBE"
"Problemi doğru ortaya koymak lazım. Kulübün büyük borçları bugüne kadar getirilmiş. Peki bu kadar büyük borç yapıldı da bu külüp hangi başarıyı yakaladı bugüne kadar. Herkes alacaklı olmuş. Alacaklara faizler bindirilmiş. Peki hangi başarı yakalandı da bu kadar büyük borç yaptırdınız bu kulübe. Bunu anlayabilmek mümkün değil. Bu işin bir tarafı. Bu daha sonra çözülecek olan bir problem. Ama Bugünün Türkiyesinin şartlarına baktığımız vakit, bugün artık işadamlarından istenilen ölçüde o imkanları bulabilmek mümkün değil. Bunun Türkiye’de modeli ve örnekleri var. Birinci ligde rakiplerimiz arasında bulunan Ümraniyespor’la  bir de geçen sene Süper lige çıkan Erzurum Büyükşehir Belediyespor var. Şimdi diyorlar ki bu konuda görev belediyeye düşüyor. Belediye tabi burada bütün  görevleri üstlendiği vakit bu sefer de birtakım dedikodular, şikayetler ortaya çıkıyor. Bu da doğru bir şey değil. Yani iyi niyetle bir hizmetin içerisinde olan insanların önünü kesmek doğru değil.”

"BİRTAKIM SIKINTILARI ÇÖZECEK GÜCÜMÜZ VAR"

“Ben şimdi yeni yönetim işbaşına gelirken, mevcut yönetimin, başkanı başta olmak üzere bütün yönetim kurulunun iyi niyetli bir ekip olduğuna inandım. İnandığım için de sayın belediye başkanıyla konuştum. Biz bu ekibe destek veririz. Ama ben bir işadamı değilim. Ama benim de kendime göre ölçülerim var. Federasyonla ilgili birtakım sıkıntıları çözebilecek gücümüz var. Federasyonla ilgili altyapıyla ilgili Bir Milyon TL civarında alacağı var kulübün. Bunun yakın bir zamanda tahsil etmek mümkün.”

"ÜÇ BÜYÜK KULÜPTEN TRANSFER SÖZÜ ALDIK"

"Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş Kulüpleriyle görüştüm. Burada iyi oyuncular var. Fakat bunlar kendi takımlarında direkt oynayamayacak futbolcular. Bunları bize bedelsiz olarak verecekler. Bunların sözünü aldık. Fakat transfer tahtasını açmadan bütün bunları yapamıyoruz. Milletvekili Tolga Beyle de görüştüm. O da diğer milletvekilleriyle görüştü. İl Başkanıyla görüştü. Bunu organize ediyor. Önümüzdeki Cumartesi günü Elazığ’da beraber olacaklar. Burada belediye başkanına tam yetki, güç ve güven vermek lazım. Bu organizasyonun onun tarafından yapılması lazım. Başka türlü bunun altından çıkabilmenin imkanı yok. Bir yandan herkes bunu istiyor ama maça bakıyorsun 750 seyirci var. Kulübün  o tür desteğinin de tam olduğunu söyleyebilmek mümkün değil. Bütün bunlar göz önünde olduğunda hayal değil gerçekçi olmak lazım."

FERROKROM'DAN DESTEK İSTENECEK
"Elazığlı belli işadamları var. Sağolsunlar her sene belli destek yapıyorlar ama bugünün ekonomik şartlarında onlardan da yeterli ölçüde daha büyük destek almak zor. Bir tek Ferrokrom işletmecileri var. Onları da şahsen tanıyorum. Onlar da yurtdışındalar. Zannediyorum Eylül ayı içerisinde dönecekler. Onlardan belki bir imkan sağlamamız mümkün olacaktır. Bir de artık geçmişte olduğu gibi har vurup harman savurup saçma sapan transferler yapıp, ondan sonra yap kulübe borç.. Sonra faizleriyle beraber bunu tahsil et. Böyle bir yönetim anlayışını kabul edebilmemiz mümkün değil. Bu yönetimin böyle yanlışlar yapmayacağını düşünüyorum. Önümüzdeki 3-5 gün önemli. Bütün bunlara canla başla çalışacağız. Nihayetinde kimsenin mucize yaratacak hali ve gücü yok. Çok büyük bir enkaz bırakılmış. Bu enkazın altından hep beraber kalkmaya gayret edeceğiz. Bu da belediyemizin lokomotifliğinde yürüyecek bir iştir. Ama toplu halde şehir de karar verirse, bu kaynakları  buralara harcamayalım, amatörlüğe dönelim denilirse bu da bir tercihtir. Ama yani bu şehrin markasını muhafaza etmek için  elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz."