• Dolar
  5.4801
 • Euro
  6.2247
 • G. Altın
  229.62
 • T. Altın
  1554.6

Elazığspor'un içinde bulunduğu maddi soruna çözüm üretmek ve transfer tahtasının biran önce açılmasını sağlamak amacıyla şehrin önde gelen isimleri biraraya geldi.

AK Parti MKYK Üyesi Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Elazığspor Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil ve Elazığspor yöneticilerinin katılımyla bir otelde gerçekleştirilen toplantıda Elazığspor'daki sorunlar masaya yatırıldı. 

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantının ardından herhangi bir açıklama yapılmadı. 

Kanal 23 Ana Haber Bültenine telefon bağlantısı ile katılan AK Parti MKYK Üyesi Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Elazığspor Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil toplantıda konuşulan konuları kamuoyu ile paylaştı. 

BULUT: "ÇOK VERİMLİ VE FAYDALI BİR TOPLANTI OLDU"

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, açıklamada, “Elazığspor bizim çok önemli bir markamız. Elazığspor’u önemsiyoruz. İçinde bulunduğu sıkıntılı durumun ne olduğunu hepiniz yakından takip ediyorsunuz. Bir siyasetçinin gücü neye yetiyorsa, şehri temsilen biz de bu gücü sonuna kadar kullanmaya çalışıyoruz. Elazığspor’un olduğu her ortamda biz bulunmaya çalıştık. Dün Elazığ’da bir otelde Elazığspor’un içinde bulunduğu durumu masaya yatırdık. Elazığspor bu çıkmazdan nasıl kurtulabilir fikir teatisinde bulunduk. Çok verimli ve faydalı bir toplantı olduğu kanaatindeyim. Tabi toplantıyla alakalı herhangi bir açıklama yapılmadı. O toplantıya katılan hiç kimsenin ağzından böyle bir şey paylaşılmadı. Esas olan o toplantıya katılmış olan insanların beyanıdır. Maalesef geçmişte de yaşadık. Hiç söylemediğimiz, kapalı olan bir toplantıda bir söz sosyal medya üzerinden konuşulmaya başlandı. Sosyal medya üzerinden neredeyse linç edilir bir hale geldik. Ama bundan dolayı ne ilimize, ne Elazığspor’a ne seyircisine hiç kimseye küsmedik, küsmeyiz de. Biz şuanda sorumluluğumuzun farkındayız. Biz işimize bakarız. Elazığspor’u bu durumdan nasıl çıkmasıyla alakalı ne geliyorsa elimizden yaparız. Ama bunu meşru bir zemin içerisinde yaparız. Ne bu milletin hakkını, hukukunu çiğnetiriz ne de bu konuda Elazığspor’un içinde bulunduğu duruma tahammül ederiz. Dün de oturduk konuştuk, Elazığspor’a neler yapılabilir… Çünkü acilen ödenmesi gereken bir miktar para var, transfer tahtasının açılabilmesi için. Çok değişik şeyler konuşuldu. Onların hepsini zikretmek doğru olmaz. Ama toplantının ana hatları şuydu; Geçmişte belediyenin bünyesinde bulunan parkomatların Elazığspor’a yeniden verilip verilemeyeceği ile alakalı bir konu gündeme geldi. Bunun dışında Valiliğimiz bünyesinde bulunan birtakım otoparkları Elazığspor işletip Elazığspor’a gelir sağlayabilir mi? Bunun dışında birtakım işadamlarından yardım talep edilebilinir mi? Bu tür şeyler konuşuldu. Ama o toplantıda olmayan pek çok kişi sosyal medya üzerinden birtakım iddialarda bulundu. Bu iddialar doğru değil. Biz hiçbir zaman kanunsuz bir işin içinde olmayız. Buna müsaade etmeyiz. Bu tür şeylere Elazığlı hemşehrilerimiz kulak asmasınlar. Bizim ağzımızdan çıkmadığı sürece böyle şeylere inanmasınlar. Asıl olan o toplantıda olan insanların beyanıdır" diye konuştu. 
 

YANILMAZ: "HUKUK ÇERÇEVESİNDE YÖNETİM YAPIYORUZ"

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise yaptığı açıklamada; “Elazığspor’la ilgili birçok ortamda çözüm nasıl olabilir diye birçok toplantı oldu. Dün de biraraya geldiğimiz Sayın Milletvekili, il başkanı ve Elazığspor Kulüp başkanıyla birlikte, kulüp yöneticilerinin de olduğu bir toplantı yaptık. Elazığspor’la ilgili nasıl çözüm bulunabilir diye bir çok alternatifler değerlendiriliyor. Mesela parkomatlar ihalesiyle ilgili Elazığspor parkomat ihalesine girebilir mi? Veya  yeni valiliğin altındaki otoparkla ilgili nasıl bir yöntem olabilir? Elazığspor nasıl buradan faydalanabilir diye birçok konuları görüştük. Ama orada alınan hiçbir karar yok. Hele bir şehrin bütün altyapısının bir firmaya verilmesiyle ilgili böyle bir karar zaten hukuken de alamayız. Netice itibariyle hukuk devletiyiz. Hukuk çerçevesinde yönetim yapıyoruz. İhalelerimizi yapıyoruz. Böyle bir şey ne konuşuldu, ne de böyle bir şeyin olması muhtemel. Ancak Elazığspor için elbette beyin fırtınası yapıyoruz. Elazığspor’la ilgili nasıl alternatif çözümler bulunabilir? Bunu hep birlikte tartışıyoruz. Bu açıdan dünkü toplantıda Elazığspor’un geleceği ile ilgili ve Elazığspor’a nasıl daha faydalı olunabilir diye birçok proje üzerinde bir beyin fırtınası yapıldı. Konu tamamen bundan ibarettir.” İfadelerini kullandı.

YUMAKGİL; “BAZI RİSKLER ALACAĞIZ”

Elazığspor Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil de yaptığı açıklamada, sözkonusu toplantıda Elazığspor için bazı projelerin değerlendirildiğini ifade etti. Başkan Yumakgil transfer tahtasının bugün açılması için bazı riskler alacaklarını da vurguladı.

Başkan Yumakgil, şunları söyledi: “Toplantıda kulübümüzün içinde bulunduğu çıkmazdan kurtarılması için bazı projeler üzernide fikir çalışması yaptık. Bu çalışma akabinde bazı konularda hemkifir olduk. Tabi bunu daha önceden Elazığ’da yapılan birçok yardım kampanyası gibi projeler manasında düşünmek lazım. Bu projelere herkes katkı yapabilir. bu katkılar da Elazığspor’un menfaatine hareket etmemiz gerekir. Sağolsun belediye başkanımız sayın milletvekillerimiz ve sivil toplum kuruluşlarından arkadaşlarımız katkıda bulundu. Yalnız bu henüz fikir aşamasında. Ama bu fikir aşamasında olmasına rağmen bazı sosyal medya fenomenleri ağza alınmayacak çirkin davranışlara, insanları karamaya çalıştılar. Bazı işadamlarına yüklendiler. Bu işadamlarımızın bu işten alakası bile yok. Yalnız Elazığ sevdalısı olduklarından Elazığ’a yardım etmek istiyorlar. Bugüne kadar bazı kuruluşlarımızın Elazığspor’a katkıları oldu. Bugüne kadar getirdik. Bugünden sonra transfer tahtasını açmak için bazı riskler alacağız. İnşallah yarın saat 09:00’dan itibaren tahtayı açmak için harekete geçeceğiz. Biz kanunsuz hiçbir eyleme katılmıyoruz. Kanunlar çerçevesinde kulübümüze maddi ve manevi yardımlar bekliyoruz. Yardım kampanyasından maalesef umduğumuzu bulamadık. Elazığ’da fikir bazında çok söylemler oluyor ama icraata gelince maalesef herkes bir yerlere kaçıyor. Sadece Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız, Sayın Bakanımız ve milletvekillerimiz taşın altına elini koydular: Bir de biz idareciler tayın altına elimizi koyduk. İnşallah saat 09:00’da bu işi bitirip, saat 10:00’da eyleme geçeceğiz. Çünkü gece 24:00’a kadar bu işi bitirmemiz gerekiyor. İcra takibi yapan arkadaşlarla görüşeceğiz. Ona göre onların borçları için gerekli çekleri, senetleri düzenleyip kendilerine göndereceğiz. İnşallah bu şekilde tahtayı açabiliriz.”