• Dolar
  5.7639
 • Euro
  6.4007
 • G. Altın
  278.15
 • T. Altın
  1873.9

Televizyonumuzun ekran klasiği Telefinal, dün gece yine gündemi belirledi. Telefinal Programı’na konuk olan Selçuk Cengiz Öztürk, Elazığspor Kulüp Başkanlığı’na aday olduğunu ilk kez Kanal 23 ekranlarından açıkladı.

Televizyonumuz Kanal 23’ün ekran klasiği TELEFİNAL, dün akşam yine gündemi belirledi…
Spor Müdürümüz Ceyhun Gül’ün moderatörlüğünde hazırlanan Yusuf Boydak ve Halit Ziya Ağcabay’ın ise yorumcu olarak yer aldıkları Telefinal’e konuk olan Selçuk Cengiz Öztürk, oldukça önemli açıklamalarda bulundu.
Elazığspor’da Önümüzdeki günlerde yapılacak olan olağanüstü kongrede başkanlığa aday olduğunu açıklayan Öztürk, adaylığını ilk kez Kanal 23 ekranlarından açıklarken, yönetiminin hazır olduğunu ve ilimiz milletvekillerinin de desteğini aldığını söyledi.
Adaylık konusunun kendisine çok sorulduğunu ifade eden Öztürk; “Ailem ve arkadaşlarımla kritik yaptım ve bugün akşam itibariyle kararımı verdim, Başkanlığa adayım, yönetimim de hazır. Bunu da buradan ilk kez açıklıyorum. Yani baktık ki bu süreç çok uzayacak, takım Pazar günü maça çıkacak, yani takımın başını boş bırakmak falan filan, bu kadar emek vermişiz. Yani şu ana kadar başardığımız işin %50’si. Yani bu süreç uzadıkça, bir başkan belirsizliği devam ettikçe o takım sıkıntı yaşar.
Artık zamanla yarışıyoruz, e çocuklar da hep tanıdığımız bildiğimiz çocuklar, hepsi gözümüzün içine bakıyor, ne oluyor ne olmuyor diye. E bugün de takımın ağabeyleriyle görüştüm, bir fikir alışverişi yaptık, dediğim gibi ailem ve arkadaşlarımızla da görüşerek başkan adayı olmaya karar verdim” dedi.
Adaylığı konusunda ilimiz Milletvekilleri’nin de desteğini aldığını ifade eden Selçuk Cengiz Öztürk; “Sayın Metin Bulut Vekilim ile görüştüm, süreci hızlandırmamız gerektiğini anlattık, Sayın Bulut’u da çok yordular, üzdüler, biz o sayfaları gelince kapatacağız. Kendisi de bana bizim olduğumuz her zaman destek vereceğini söyledi. İşte yine Sayın Vekilimiz Tolga Ağar Bey ile görüştüm, kendisi Perşembe günü Elazığ’a gelecek ve bir araya geleceğiz. Bana bu işi düşünüp düşünmediğimizi sordu anlattık kendisine de. E Sayın Mehmet ağar Bakanımız bizim babamız, biz onun kölesiyiz. O da bizi evladı gibi yeğeni gibi sever. Sermin hanım benim sınıf arkadaşım, değerli bir vekilimiz. E Zülfü Bey bizim abimiz, yıllardır beraberiz. Yani Milletvekillerimiz bize gerekli desteği verirler.
Bu işi bildiğimize inanıyoruz, bu işi de sonuna kadar ben ve yönetimimin götüreceğine inanıyorum. Ben açık konuşuyorum kimse için girmiyorum ben taraftarlar için giriyorum bu işe” şeklinde konuştu.