• Dolar
  5.8407
 • Euro
  6.5635
 • G. Altın
  238.79
 • T. Altın
  1610.5

Televizyonumuz Kanal 23’ün ekran klasiği Telefinal, dün akşam yine gündemi belirledi. Programa konuk olan başkan İrfan Yumakgil, destek bulamadığı Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile yaşanan randevu krizinin yanı sıra -3 puan cezası ve görevi bırakıp bırakmayacağı yönündeki birçok konuya açıklık getirdi.

Televizyonumuz Kanal 23’te Salı günlerinin ekran klasiği Telefinal Programı yine gündemi belirledi.
Basın Sözcüsü Ali Şiş ile birlikte programa konuk olan Elazığspor Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil, Kanal 23 Televizyonu Spor Müdürü Ceyhun Gül ile yorumcularımız Yusuf Boydak ve Doç. Dr. Eyyüp Yıldırım’ın sorularını yanıtladı.
İlk olarak 20 Eylül’de sona erecek olan Ulusal Kulüp Lisans konusuna açıklık getiren Başkan Yumakgil, kulüp lisans için 11 Milyon TL’lik bir engel bulunduğunu ancak ellerinde sadece 2 Milyon TL’lik kaynak olduğunu ifade ederek “büyük ihtimalle -3 puan cezası alacağız” dedi.
Göreve geliş sürecini de değerlendiren Elazığspor Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil, göreve kendi isteğiyle gelmediğini ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın daveti üzerine teklifi kabul ettiğini ifade ederken, gelinen süreç itibariyle Başkan Yanılmaz’a ulaşamadığını ve kendisinden randevu alamadığını söyledi.
Son olarak istifa sürecini değerlendiren Yumakgil, yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla birlikte istifalarının hazır olduğunu aktarırken, “Eğer Vali, Belediye Başkanı ve Vekiller bizleri istemiyorlarsa istifa etmeye hazırız” dedi.