TEİAŞ Gençlik ve Spor Kulübü Elazığ Şubesi sporcularından Yunus Emre Canpolat, 57.Kg’da Türkiye 3.’sü olarak Milli Takım seçmelerine davet edildi.

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Antalya Kemer'de düzenlenen, Greko-Romen Güreş Milli Takım seçmelerine Kulüp Başkanlığını TEİAŞ Bölge Müdürü Ahmet Saraç'ın yürüttüğü, TEİAŞ Gençlik ve Spor Kulübü Elazığ Şubesi  Güreş Takımı da Antrenör İlyas Peker yönetiminde katıldı.

3-5 Nisan tarihleri arasında, düzenlenen seçmelerde 57 Kg’da Türkiye 3.’sü olan Yunus Emre Canpolat, Güreş Milli Takım Kadrosuna katılma yolunda önemli bir başarı elde etti.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kulüp Başkanı Ahmet SARAÇ, " TEİAŞ Gençlik ve Spor Kulübü Elazığ Şubesi olarak, Gençlerimizin fiziksel ve ruhsal gelişimini desteklemek, sağlıklı ve zinde bir nesil yetişmesi adına kulüp olarak çeşitli spor dallarında faaliyetlerimiz devam etmektedir. Bu anlamda kurduğumuz Güreş Takımımız Kulübümüz ve Elazığ için yüz akı olmuştur. Greko-Romen Avrupa ve Dünya şampiyonası Milli Takım Hazırlık Kampı için yapılan elemelerde sporcumuz, Yunus Emre CANPOLAT'IN 57 kg da Türkiye 3.ülüğü derecesi ile Milli Takım Hazırlık Kampına seçilmesine dolayı, Antrenör İlyas Peker Hocamızı, Sporcumuz ve Güreş Takımımızı yürekten kutluyorum. İnşallah Elazığ'a kupalar, başarılar ile dönecek sporcular yetiştirmeye devam edeceğiz. Hayırlı olsun" dedi.