Zonguldak ilinde düzenlenen Büyükler Türkiye Boks Şampiyonası'na Elazığ'ı temsilen katılan sporculardan dördü Çeyrek Final’e, ikisi bir üst tura geçerek madalyaları Elazığ'a getirmeyi hedefliyor.

48 Kg Fatma Şahin, 57 Kg Gülistan Gezici, 60 Kg Aylin Özçelik, 63 Kg. Gizem Özer, çeyrek finale yükselirken; 92 Kg Hamza Kendircioğlu, 60 Kg Soner Erol bir üst tura çıkarak final yolunda önemli bir başarı elde etti. 

Antrenör Cemil Döndü yaptığı açıklamada; "Sporcularımla gurur duyuyor, onları tebrik ediyorum. İyi hazırlandık kızlarımızda madalyaları garantiledik ama hedef Türkiye Şampiyonluğu, erkeklerde de havamızı yakaladık, iyi gidiyoruz, inşallah 6 madalyayla döneceğiz" dedi.

İl Müdürü Abdulsamet Eren ise yaptığı açıklamada; "Öncelikle müsabakada ter döken bütün sporcularımızı kutluyorum, sporcularımız bugün çeyrek final müsabakalarına çıkacaklar temennim hepsinin şampiyon olması ve Karadeniz’de Elazığ Fırtınası estirmektir. Sporcularımza güveniyoruz, Çeyrek Final ve inşallah ardından Final müsabakalarında başarılar diliyorum" dedi.