Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan "2021 Yılı Yatırım Programı" Resmi Gazete'de yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan Yatırım Programı'nda yer alan 3 bin 91 projeye 138,3 milyar lira ödenek tahsis edildi.

Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi binası yapım işi de 3 bin 91 proje arasında yer alarak 2021 yılı yatırım programına dahil edildi.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti Elazığ İl Başkanı Şeraffetin Yıldırım; “Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi binası yapımı, Resmi Gazete'de yayımlanan "2021 Yılı Yatırım Programı"na alındı. Desteklerinden ötürü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Aktaş'a ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum.” Dedi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya da konunun daha önceden iletildiği biliniyordu. İçişleri Bakanlığı bünyesinde olan Polis Akademisi'nin Başkanı Profesör Doktor Yılmaz Çolak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Elazığ'dayken yardımcıları ile kente gelip Polis Eğitim Merkezini ziyaret ederek yeni yapılacak olan okulun yeri ile ilgili Okul Müdürü M.İlker Emir'den bilgi almıştı.