• Dolar
  6.8182
 • Euro
  7.5802
 • G. Altın
  379.83
 • T. Altın
  2577.9

Elazığ'ın Baskil ilçesinde, 6 gün önce ailesine haber vermeden evden çıkan ve bir daha haber alınamayan Abdulkadir İkis’in (24) cesedi bulundu.

Elazığ’da 6 gündür kayıp olan Abdülkadir İkis'in kıyafetleri dün Karakaya Baraj Gölü kıyısında bulunmuştu. Arama çalışmaları için devreye giren balık adamlar, talihsiz gencin cesedine ulaştı.

 

 

NE OLMUŞTU?

Baskil ilçesine bağlı Hacımehmetli köyünde ailesiyle birlikte ikamet eden 24 yaşındaki Abdulkadir İkis, 6 gün önce kimseye bir şey söylemeden evden çıktı. Üniversite mezunu İkis’ten haber alamayan aile yakınları ilk önce kendi imkanlarıyla araştırdı, bulamayınca durumu Jandarma Komutanlığına bildirdi. Jandarma ile İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ekipleri ortak bir arama başlattı. Arama çalışmaları sürerken İkis’in kıyafetleri Karakaya Baraj Gölü kıyısında bulundu. Bunun üzerine Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği’nden dalgıçlar, bölgeye sevk edildi. Olay yerine giden dalgıç polisler, hazırlıklarını yaparak baraj gölünde arama çalışmalarına başladı.

Baraj gölünde yapılan arama çalışmaların sonunda Abdülkadir İkis’in cansız bedenine ulaşıldı.İkis’in cesedi, otopsi yapılmak üzere Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı.